Nowy tor Silesia Ring w Kamieniu Śląskim już otwarty!

- Piotr Jędrzejak

Zgodnie ze wszystkimi poprzednimi zapowiedziami, nowy tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim niedaleko Opola już działa! Przypomnijmy najważniejsze informacje o obiekcie.

Silesia Ring jest najnowszym tego typu obiektem w Polsce i drugim (po torze Poznań) pod względem długości nitki toru, która wynosi 3636 metrów.

Tor zlokalizowany jest w Kamieniu Śląskim, 30 km od Opola i zaledwie 8 km od autostrady A4. Od pięciu europejskich stolic (Berlin, Wiedeń, Praga, Bratysława, Warszawa) dzieli go maksymalnie 4,5 godziny jazdy samochodem.

Tor Silesia Ring (4)

Dzięki aż siedmiu możliwym konfiguracjom toru, na obiekcie może odbywać się kilka imprez jednocześnie. To co najważniejsze, czyli główna nitka toru Silesia Ring liczy 3636 metry i składa się z 15 zakrętów (9 prawych i 6 lewych). Prosta startowa licząca 560 metrów ma szerokość 15 metrów, a tor w najwęższym miejscu – 12 metrów. Najdłuższa prosta liczy 730 metrów. Tor zabezpieczony jest barierami energochłonnymi oraz pułapkami żwirowymi. Obiekt wyposażony jest w precyzyjny pomiar czasu firmy MyLaps, który montowany jest na większości profesjonalnych torów wyścigowych na świecie. Cała nitka toru posiada odwodnienie liniowe dzięki czemu korzystanie z toru możliwe jest także podczas opadów deszczu.

Tor Silesia Ring (3)

Póki co przy torze znajduje się nowoczesny hangar lotniczy, hala namiotowa, dwie sale szkoleniowe, zaplecze kuchenne i sanitarne oraz wyposażony warsztat z kanałem rewizyjnym. To oznacza, że jest gdzie usiąść oraz gdzie przeprowadzić szkolenia. W przyszłości na terenie powstanie większy budynek z tarasem, wieżą kontrolną oraz z boksami serwisowymi.

Pierwsza impreza skierowana dla kierowców samochodów, Silesia Ring Open Track, odbędzie się 16. października, jednak już nie ma wolnych miejsc. Organizator planuje również wydarzenia dla motocyklistów, ale już w 2017 roku: „Silesia Ring Open Track to cykl imprez zamkniętych, z ograniczoną liczbą uczestników, którzy własnymi motocyklami realizują jazdy po torze Silesia Ring. Ze względu na koniec sezonu letniego, pierwsze imprezy Open Track Moto planowane są na wiosnę 2017. Więcej informacji podamy wkrótce. W związku z planowaniem kalendarza na rok 2017 z cyklu Silesia Ring Open Track Moto zapraszamy firmy zajmujące się organizacją imprez dla motocyklistów do składania ofert.”

Wpadajcie na stronę oraz Facebooka Silesia Ring. Ale teraz mamy do Was ważne pytanie:

Chcielibyście, aby MotoRmania zorganizowała dla Was w 2017 roku track day na torze Silesia Ring?

Tor Silesia Ring (2)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl