Tor Silesia Ring: otwarcie już we wrześniu!

- Piotr Jędrzejak

Pamiętacie zapowiedź toru w Kamieniu Śląskim? Prace postępują, a otwarcie już we wrześniu!

W marcu informowaliśmy Was o tym, że 25 kilometrów od Opola rozpoczęła się przebudowa części lotniska na profesjonalny tor wyścigowy! Według wstępnych założeń obiekt miał nazywać się „Tor Kamień Śląski”, jednak teraz już wiemy, że organizator zdecydował się na coś bardziej oryginalnego: Silesia Ring!

Pod nazwą Silesia Ring ruszył fanpage na FB oraz strona internetowa. Póki co nie znajdziecie tam wielu informacji, ponieważ organizator jest zajęty budową i finalizacją obiektu. Jednym z kluczowych newsów jest fakt, że otwarcie toru oraz pierwsze track daye zaplanowane są już na wrzesień 2016!

Obejrzyjcie też pierwszy onboard z nitki toru (jeszcze w budowie):

Przypomnijmy przy okazji wymiary toru, o których pisaliśmy w marcu: Silesia Ring będzie miał ponad 3,7 kilometra długości, 12-15 metrów szerokości oraz 15 zakrętów – 9 prawych i 6 lewych. Nawierzchnia zostanie profesjonalnie przygotowana, a budowa obiektu będzie pozwalała na różne konfiguracje toru. Krótko mówiąc, póki co właściciel zapowiada idealne miejsce do celów treningowych, szkoleniowych, czy track-dayowych. W przyszłości, jeżeli zajdzie taka potrzeba i pojawi się zainteresowanie, obiekt będzie można przystosować do licencji FIA lub FIM. W Polskich realiach, gdzie mamy tylko jeden pełnowymiarowy Tor Poznań, jest to świetna informacja!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl