Yamaha żegna modele XJR1300 i SR400
MotoRmania
18 lipca 2016

Nowe normy Euro4 kończą z klasykami Yamahy: Tam, gdzie kończy się historia, zaczyna się legenda…

informacja prasowa

When a story ends, a legend begins – wraz z końcem tego roku do przeszłości odchodzą motocykle-ikony Yamahy. Pożegnamy kultową XJR1300 i jej sportowego brata XJR1300 Racer, a także produkowaną od przeszło 35 lat Yamahę SR400. Napędzane chłodzonymi powietrzem silnikami, klasyczne nakedy Yamahy staną się legendą w związku z nowymi regulacjami prawnymi EU. I dlatego tylko do końca tego roku europejscy klienci mają ostatnią szansę zdobycia jednego z tych klasyków na własność.

XJR1300 to ikona segmentu Sport Heritage. Wyposażona w 4-cylindrowy, rzędowy, chłodzony powietrzem silnik o największej pojemności w klasie, króluje w swojej kategorii. W polskich salonach można znaleźć ostatnie egzemplarze tego klasycznego, japońskiego nakeda w kolorach Matt Grey, mrocznym Midnight Black i energetycznym Power Blue w cenie od 39 999 zł. Dla chętnych jest też wersja żółto-czarna stworzona na 60-lecie Yamahy. Sportową inspiracją seryjnej XJR1300 jest wersja Racer, wzbogacona o karbonowe owiewki i kierownicę typu clip-on, która wyzwala jeszcze więcej adrenaliny i, którą do końca tego roku można nabyć w cenie od 44 999 zł.

Również produkowana od przeszło 35 lat SR400 ostatecznie znika z rynku. Ten prosty, zwinny jednocylindrowiec zainspirował tysiące osób na całym świecie do zbudowania na jego bazie własnych customów. Dziś każdy, kto myślał o posiadaniu własnej SR, ma ostatnią szansę, aby to uczynić. Tylko do końca tego roku ten pasjonujący motocykl w klasycznej czerni Midnight Black lub rocznicowym malowaniu 60th Anniversary jest dostępny w polskich salonach w cenie wynoszącej już od 23 999 zł.

Szczegóły dostępne u autoryzowanych dealerów i na stronie www.yamaha-motor.pl.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły