Konkurs: Zgarnij książkę „Motocyklem przez Indie”

- Piotr Jędrzejak

Prześlij nam swoją relację z własnej podróży motocyklowej – autorzy pięciu najciekawszych relacji otrzymają książkę „Motocyklem przez Indie”!

„To nie jest zwykły dziennik podróży. Bo też i podróż była niezwykła. Witold Palak (laureat Kolosa) i Dorota Wójcikowska na motocyklu Royal Enfield, zwanym pieszczotliwie Zielonym Osiołkiem, przejechali Indie niemal wzdłuż i wszerz. Przemierzyli Himalaje, pokonali najwyżej położone przełęcze motorowe na świecie, dotarli do trudno dostępnych klasztorów buddyjskich. Ślizgali się na oblodzonych drogach nad przepaścią, pokonywali rzeki w bród, ścigali się z wielbłądami. Uczestniczyli w tradycyjnym weselu w Ladakhu i w uroczystościach pogrzebowych w świętym mieście Mandi. Poznali życie pasterzy Changpa nad jeziorem Tso Moriri, a w szkole na wysokości 4500 metrów uczyli dzieci angielskich słówek. Pomagali w pracach polowych w wiosce ludu Brokpa. Odwiedzili także Złotą Świątynię w Amritsar i miasta-fortece na Wielkiej Pustyni Indyjskiej, aby w końcu, po przejechaniu 7100 kilometrów, zakończyć podróż na Goa.

A pomiędzy tym wszystkim były dodatkowe atrakcje w postaci. nieustannych awarii motocykla. Niemal każdy dzień kończył się wizytą w jakimś przydrożnym warsztacie albo doraźną naprawą, w której pomagali okoliczni mieszkańcy. Wszystko to sprawiło, że podróż była naprawdę wyjątkowa, a dzięki tej książce mamy okazję przeżyć ją także i my.”

Przeczytaliście przed chwilą opis książki „Motocyklem przez Indie” autorstwa Witolda Palaka. Brzmi ciekawie? Jasne, że tak! Jeżeli chcielibyście posiadać tę książkę w swojej biblioteczce, i to w twardej okładce, to dobrze się składa – mamy dla Was 5 egzemplarzy! Więcej o książce znajdziecie na stronie wydawnictwa.

Pięć książek „Motocyklem przez Indie” otrzymaliśmy od wydawnictwa Bernardinum i przekazujemy je Wam w formie konkursu. Tym razem nie ma pytania konkursowego – książki przekażemy autorom pięciu najlepszych i najciekawszych relacji z własnych podróży motocyklowych, które później opublikujemy w naszym dziale Turystyka > Wyprawy Czytelników.

Na Wasze relacje z podróży razem ze zdjęciami czekamy pod adresem [email protected]. Jeżeli tylko wyrazicie ochotę, my z chęcią opublikujemy na naszych stronach wszystkie otrzymane relacje z wypraw. Jednak tylko autorzy 5 najlepszych relacji otrzymają książki „Motocyklem przez Indie”. Na Wasze relacje czekamy do końca października. Wyniki opublikujemy najpóźniej do 15. listopada. Pytania kierujcie na powyższy e-mail. Udanego pisania!

Motocyklem przez Indie - Witold Palak

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl