Konkurs: Zgarnij książkę „Motocyklem przez Indie”
Piotr Jędrzejak
7 października 2016

Prześlij nam swoją relację z własnej podróży motocyklowej – autorzy pięciu najciekawszych relacji otrzymają książkę „Motocyklem przez Indie”!

„To nie jest zwykły dziennik podróży. Bo też i podróż była niezwykła. Witold Palak (laureat Kolosa) i Dorota Wójcikowska na motocyklu Royal Enfield, zwanym pieszczotliwie Zielonym Osiołkiem, przejechali Indie niemal wzdłuż i wszerz. Przemierzyli Himalaje, pokonali najwyżej położone przełęcze motorowe na świecie, dotarli do trudno dostępnych klasztorów buddyjskich. Ślizgali się na oblodzonych drogach nad przepaścią, pokonywali rzeki w bród, ścigali się z wielbłądami. Uczestniczyli w tradycyjnym weselu w Ladakhu i w uroczystościach pogrzebowych w świętym mieście Mandi. Poznali życie pasterzy Changpa nad jeziorem Tso Moriri, a w szkole na wysokości 4500 metrów uczyli dzieci angielskich słówek. Pomagali w pracach polowych w wiosce ludu Brokpa. Odwiedzili także Złotą Świątynię w Amritsar i miasta-fortece na Wielkiej Pustyni Indyjskiej, aby w końcu, po przejechaniu 7100 kilometrów, zakończyć podróż na Goa.

A pomiędzy tym wszystkim były dodatkowe atrakcje w postaci. nieustannych awarii motocykla. Niemal każdy dzień kończył się wizytą w jakimś przydrożnym warsztacie albo doraźną naprawą, w której pomagali okoliczni mieszkańcy. Wszystko to sprawiło, że podróż była naprawdę wyjątkowa, a dzięki tej książce mamy okazję przeżyć ją także i my.”

Przeczytaliście przed chwilą opis książki „Motocyklem przez Indie” autorstwa Witolda Palaka. Brzmi ciekawie? Jasne, że tak! Jeżeli chcielibyście posiadać tę książkę w swojej biblioteczce, i to w twardej okładce, to dobrze się składa – mamy dla Was 5 egzemplarzy! Więcej o książce znajdziecie na stronie wydawnictwa.

Pięć książek „Motocyklem przez Indie” otrzymaliśmy od wydawnictwa Bernardinum i przekazujemy je Wam w formie konkursu. Tym razem nie ma pytania konkursowego – książki przekażemy autorom pięciu najlepszych i najciekawszych relacji z własnych podróży motocyklowych, które później opublikujemy w naszym dziale Turystyka > Wyprawy Czytelników.

Na Wasze relacje z podróży razem ze zdjęciami czekamy pod adresem marketing@motormania.com.pl. Jeżeli tylko wyrazicie ochotę, my z chęcią opublikujemy na naszych stronach wszystkie otrzymane relacje z wypraw. Jednak tylko autorzy 5 najlepszych relacji otrzymają książki „Motocyklem przez Indie”. Na Wasze relacje czekamy do końca października. Wyniki opublikujemy najpóźniej do 15. listopada. Pytania kierujcie na powyższy e-mail. Udanego pisania!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły