Koniec zginania tablic rejestracyjnych! Od nowego roku będą pękały?

- Piotr Jędrzejak

Ministerstwo Transportu ma dość piratów drogowych wśród motocyklistów.

Na pewno znacie sposób na ucieczkę przed identyfikacją w postaci zaginania tablicy rejestracyjnej. Jeżeli nie robiliście tego sami, to widzieliście albo słyszeliście od znajomych. Nie trzeba tłumaczyć o co chodzi.

Sposób Stuntera13 na niewidoczną blachę!

Problem jest jednak taki, że władze też wiedzą o co chodzi i planują z tym walczyć. Ministerstwo Transportu pracuje właśnie nad tablicami produkowanymi z takiego materiału, który przy próbie zginania będzie pękał. Z punktu widzenia prawa pomysł jest całkiem słuszny. Zdaniem władz ułatwi to identyfikację ze zdjęć z fotoradaru i videorejestratorów, przyczyni się do zmniejszenia liczby ucieczek oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Z drugiej strony jesteśmy wręcz pewni, że czytając tą wiadomość, ręce zacierają producenci i sprzedawcy wynalazków typu ramka na tablicę z kurtyną sterowaną z kierownicy lub mocowanie blachy składające się z pomocą silniczka elektrycznego. Cóż, akcja powoduje reakcję, a popyt zwiększa podaż.

Projekt zmian jest w fazie uzgodnień międzyresortowych i jest prawdopodobieństwo, że wejdzie w życie już w najbliższym sezonie. Póki co za jazdę z podgiętą tablicą grozi zatrzymanie dowodu rejestracyjnego.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl