Gdzie możesz się spodziewać kontroli sanitarnych?

- MotoRmania

Jest szansa, że wirus w Polsce nie rozwinie się tak jak w przypadku innych krajów EU, które zareagowały opieszale.

Na wszystkich granicach Polski odbywają się inspekcje sanitarne. Na przejściach z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą istnieją 32 punkty kontroli sanitarnej a na granicach z Rosja, Białorusią i Ukrainą każde przejście jest monitorowane.

W 32 punktach poddawane kontroli są osoby przekraczające granice w busach i autobusach, a na przejściach z Rosją, Białorusią i Ukrainą wszystkie osoby również te poruszające się pociągami.

Sprawdzane są również osoby na terenie baz promowych w Świnoujściu, Gdyni i w Gdańsku.

Ponoć na lotniskach sprawdzane są wszystkie osoby ale znamy przypadki, gdzie takich procedur nie zanotowano.

Standardowo ma być badana temperatura, a pasażer musi wypełnić kartę lokalizacyjną, czyli podać dane osobowe, nr telefonu i adres, pod którym będzie przebywał w najbliższym czasie.

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl