Damian buduje zaawansowany model BMW S1000RR – warto zobaczyć!
Piotr Jędrzejak
29 grudnia 2015
Damian podesłał nam film, w którym chwali się (a uważamy, że naprawdę ma czym się pochwalić!) tworzonym własnoręcznie, zaawansowanym modelem BMW S1000RR. Model jest jeszcze w fazie budowy, ale warto zobaczyć pierwsze efekty!

„Witam! Ostatnio opisywaliście model Ducati 1299 składający się z 600 części, fajny, ale chciałem się podzielić z Wami moją pasją i pokazać, że Polak potrafi. Od pół roku pracuję nad staranie odwzorowanym modelem BMW S1000RR. Wykonany jest z brystolu kolorowego i może nie byłoby w tym nic dziwnego, ale posiada wiele szczegółów. Zawieszenie przednie i tylne pracuje jak w prawdziwym motocyklu, w środku lag są sprężyny, tak jak w tylnym zawieszeniu, ma amortyzację. Posiada elektrykę, migacze, światła postojowe, długie oraz stopu. W silniku są ruchome elementy jak wał i tłoki. Silnik można rozebrać i zobaczyć jak wszystko pracuje.

Model składa się jak na razie z 83 elementów, ale brakuje jeszcze wiele rzeczy. Do zrobienia jak układ hamulcowy i wiele innych. Finalnie model będzie składał się z około 200 elementów. Wszystko będzie można rozebrać do gołej ramy i założyć z powrotem! 🙂

Dodaję jedno zdjęcie i krótki film. Gdy skończę, podzielę się efektem końcowym. Potem model idzie na aukcję charytatywną, wiec będzie można go kupić w szczytnym celu 🙂 i mieć fajny model, a zarazem zabawkę dla dużych. Model będzie też może posiadał elementy do tuningu, jak zestaw opon z innym bieżnikiem i szerokością, wydech, błotniki, kilka owiewek…”

Damian, należy Ci się pełny szacun! Niecierpliwie czekamy na ukończenie prac oraz szczegółowe zdjęcia i filmy.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły