Damian buduje zaawansowany model BMW S1000RR – warto zobaczyć!

- Piotr Jędrzejak
Damian podesłał nam film, w którym chwali się (a uważamy, że naprawdę ma czym się pochwalić!) tworzonym własnoręcznie, zaawansowanym modelem BMW S1000RR. Model jest jeszcze w fazie budowy, ale warto zobaczyć pierwsze efekty!

„Witam! Ostatnio opisywaliście model Ducati 1299 składający się z 600 części, fajny, ale chciałem się podzielić z Wami moją pasją i pokazać, że Polak potrafi. Od pół roku pracuję nad staranie odwzorowanym modelem BMW S1000RR. Wykonany jest z brystolu kolorowego i może nie byłoby w tym nic dziwnego, ale posiada wiele szczegółów. Zawieszenie przednie i tylne pracuje jak w prawdziwym motocyklu, w środku lag są sprężyny, tak jak w tylnym zawieszeniu, ma amortyzację. Posiada elektrykę, migacze, światła postojowe, długie oraz stopu. W silniku są ruchome elementy jak wał i tłoki. Silnik można rozebrać i zobaczyć jak wszystko pracuje.

Model składa się jak na razie z 83 elementów, ale brakuje jeszcze wiele rzeczy. Do zrobienia jak układ hamulcowy i wiele innych. Finalnie model będzie składał się z około 200 elementów. Wszystko będzie można rozebrać do gołej ramy i założyć z powrotem! 🙂

Dodaję jedno zdjęcie i krótki film. Gdy skończę, podzielę się efektem końcowym. Potem model idzie na aukcję charytatywną, wiec będzie można go kupić w szczytnym celu 🙂 i mieć fajny model, a zarazem zabawkę dla dużych. Model będzie też może posiadał elementy do tuningu, jak zestaw opon z innym bieżnikiem i szerokością, wydech, błotniki, kilka owiewek…”

Damian, należy Ci się pełny szacun! Niecierpliwie czekamy na ukończenie prac oraz szczegółowe zdjęcia i filmy.

bmw s1000rr model wykonany przez Damiana

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl