Rossi i Pedrosa w Suzuki, Marquez robi backflipa – co się dzieje w MotoGP?

- Mick

Poniedziałek był w świecie MotoGP dniem prawdziwie sensacyjnych wiadomości i wydarzeń. Valentino Rossi i Dani Pedrosa podpisali podobno kontrakty z Suzuki, a Marc Marquez pochwalił się filmikiem, na którym wykręca backflipa…

Sęk w tym, że 28 grudnia to w Hiszpanii Dzień Świętych Niewiniątek. El Día de los Santos Inocentes to odpowiednik doskonale znanego w Polsce prima aprilis. Co roku więc właśnie tego dnia świat MotoGP, którego sercem jest właśnie Hiszpania, nabiera się na całą serię mniej lub bardziej wyszukanych żartów.

Tak było i wczoraj. Wiele osób uwierzyło w informację o podpisaniu przez Valentino Rossiego i Daniego Pedrosę kontraktów z Suzuki na sezon 2017, co teoretycznie wcale nie musi być traktowane jak historia wyciągnięta z kapelusza. Pedrosa rozmawiał w końcu z Suzuki już rok temu, ale japoński producent nie był w stanie sprostać jego wymaganiom finansowym (co ciekawe, wynoszącym mniej więcej tyle, ile jego upublicznione niedawno zobowiązania wobec hiszpańskiego fiskusa). Szefem zespołu Suzuki jest z kolei Davide Brivio, który przez lata pracował właśnie z Rossim. Najpierw ściągając go do ekipy Yamahy jako jej szef, a następnie zostając osobistym managerem „Doktora” po jego dołączeniu do Ducati. Tak czy inaczej szanse trafienia tych dwóch zawodników do ekipy z Hamamanstu są raczej niewielkie.

Jeszcze dalej z swoim świątecznym żarcie poszedł dwukrotny mistrz MotoGP Marc Marquez. Zawodnik Repsol Hondy jest wielkim fanem dirt tracku i motocrossu, ale nikt nie podejrzewał go chyba o zamiłowanie do freestyle motocrossu. Tymczasem Marquez wrzucił wczoraj na swój oficjalny kanał YouTube filmik, na którym wykonuje w powietrzu obrót o 360 stopni, czyli jedną z najsłynniejszych chyba figur FMX, backflipa. Dzień później Hiszpan podzielił się kolejnym filmem, tym razem dokumentującym proces kręcenia tego pierwszego. I wszystko było już jasne. Mistrz MotoGP owszem na moment wjechał na rampę, ale zeskoczył z niej bokiem i schował się za górką, na której chwilę później po backflipie wylądował jego dubler. Resztą zajęli się montażyści, podczas gdy Marc okazał się (zdaniem niektórych, kolejny raz w tym roku) świetnym aktorem.

Żarty żartami, ale nie można oprzeć się wrażeniu, że Marquez i Rossi mają za sobą nie tyle dzień, co kilka tygodni Świętych Niewiniątek, co w końcu rzuciło mocny cień na tegoroczną rywalizację w MotoGP. Jak bardzo znamienne jest w tym wszystkim wczorajsze milczenie tegorocznego mistrza, Jorge Lorenzo…

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl