Bayliss vs Toseland w Assen: świetny pojedynek z 2007

- Piotr Jędrzejak

Ducati 999, CBR1000RR i dwaj Mistrzowie Świata.

Rok 2007, sezon World Superbike. W ramach piątej rundy wszyscy zjeżdżają na legendarny tor Assen w Holandii. To domowa runda dla zespołu Ten Kate Honda, w którym jeździ James Toseland. Brytyjczyk miał wtedy na koncie jeden tytuł Mistrza Świata Superbike i właśnie w roku 2007 walczył o drugi. Udało mu się to, ale nie było łatwo.

Pierwszy wyścig w Assen padł łupem Jamesa, ale na dwa okrążenia przed metą drugiego wyścigu, Toselanda zaatakował obrońca tytułu z poprzedniego roku – Troy Bayliss na Ducati 999. Rozpoczął się epicki pojedynek. Po kilku zamianach miejsc, pod koniec wyścigu, przed ostatnią szykaną James uciekł na kilka długości motocykli. Nawet komentator mówi: „Nie jest wystarczająco blisko, nawet Troy Bayliss nie jest w stanie cię dopaść z takiej odległości”. A jednak… Zobaczcie:

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl