Joanna Miller w Mistrzostwach Polski oraz Strefy Zachodniej

- Piotr Jędrzejak

W czasie długiego weekendu nasza jedyna reprezentantka w Mistrzostwach Świata w Motocrossie Kobiet nie próżnowała.

Informacja prasowa

Asia jeżdżąca w barwach teamu otoMoto wystartowała 3 maja w Mistrzostwach Strefy Zachodniej w Gdańsku, a 5 i 6 maja w Mistrzostwach Polski w Chełmnie. W obu wyścigach zajęła wysokie miejsca, co tylko potwierdza, że zawodniczka jest w bardzo dobrej formie

Nie od dziś wiadomo, że Miller nie ma kompleksów, kiedy przychodzi do ścigania się z mężczyznami. Potwierdziła to swoimi ostatnimi dwoma startami, które były niezłym treningiem przed kolejną rundą Mistrzostw Świata. W Gdańsku w nieźle obsadzonych zawodach strefy północnej przy pełnej bramce startowej w klasie MX2 zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów, a w Chełmnie w 1 rundzie Mistrzostw Polski ścigając się w klasie MX2 Junior czwarte.

Oto co Asia miała do powiedzenia po swoich startach: „Zawody w Gdańsku były bardzo dobrze przygotowane. Tor wyrównany i polany, nic nie można było zarzucić. W pierwszym wyścigu wyszłam piąta ze startu, a do mety dojechałam na trzeciej pozycji. Jechało mi się źle, ponieważ po czterech okrążeniach zdjęłam gogle i praktycznie nic nie widziałam bo się kurzyło. W drugim wyścigu było lepiej: wyszłam druga ze startu i tą pozycję dowiozłam do mety.

Natomiast tor w Chełmnie niestety nie był przygotowany tak jakby wypadało przy takiej randze zawodów. Nie był nawet dobrze wyrównany, a co dopiero mówić o polaniu. Pierwszego dnia (sobota) bardzo się kurzyło i prawie nic nie było widać kiedy się jechało za kimś na kole. Tego dnia były treningi oraz pierwszy wyścig, w którym dojechałam na trzeciej pozycji. Z soboty na niedzielę prawie całą noc padało, dzięki temu organizator nie musiał się martwić polewaniem toru. Na rozgrzewkę przed drugim wyścigiem wyjechałam jako pierwsza, ponieważ nikt nie chciał się pakować w to błoto. Po starcie w drugim wyścigu byłam na czwartym miejscu, niestety w jednym z zakrętów odjechał mi przód i spadłam na siódmą pozycję. Zdążyłam tylko wyprzedzić jednego zawodnika i dojechałam do mety na szóstej pozycji.

Z obu zawodów jestem zadowolona i uważam je za bardzo dobry trening przed kolejną rundą Mistrzostw Świata we Włoszech 20 maja.”

Asię wspierają: otoMoto, KTM Gdańsk i PZM

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl