Już w najbliższy piątek i sobotę najlepsi zawodnicy Freestyle Motocrossu zmierzą się w kolejnych rundach Mistrzostw Świata. Tym razem wirtuozi motocyklowych ewolucji zawitają do Berlina, a następnym przystankiem 23 marca będzie Polska. Podczas tych rund wyjątkowo na latających motocyklach zobaczymy też dwie kobiety: Emmę McFerran i Iwonę Guzowską.

Bez specjalnej przerwy po niezwykle emocjonującej rundzie w Kownie zawodnicy już jutro i w sobotę ponownie zmierzą się w O2 Arenie w Berlinie. Towarzyszyć im będzie Emma McFerran, australijska zawodniczka, która jako pierwsza kobieta samodzielnie wykręci Backflipa podczas Mistrzostw Świata. Emocji będzie tym więcej, ponieważ będzie to jeden z pierwszych większych występów Emmy po bardzo groźnej kontuzji. Australijka jednak nie po raz pierwszy udowadnia, że odwagą i umiejętnościami nie odstaje specjalnie od swoich kolegów z toru.

Natomiast już 23 marca w ERGO ARENIE na granicy Gdańska i Sopotu będziemy mieli okazję oglądać kolejną kobietę, która nie boi się wyzwań. Nasza rodaczka Iwona Guzowska razem z Petrem Pilatem wykona Tandem Backflipa. Salto w tył, które jest samo w sobie niebezpieczną ewolucją, przy podwójnie obciążonym motocyklu staje się trickiem najwyższego ryzyka. Udział w tym wyczynie tylko potwierdza, że poza żelaznymi pięściami Iwona dysponuje również żelaznymi nerwami. Ale nie tylko o samo wyzwanie i przekroczenie kolejnej granicy chodzi. Tandem Backflip Petra i Iwony ma też cel charytatywny. Zebrane pieniądze przekazane zostaną na wyrównanie szans młodych ludzi pochodzących z biedniejszych warstw społecznych.

W ERGO ARENIE, poza utytułowaną pięściarką, na torze zobaczymy dwóch Polaków: Artura Puzio i Marcina Łukaszczyka. Artur pomimo niesprzyjającej aury trenował do polskiej rundy MŚ w swoim parku. Marcin wraz z zawodnikami z Czech i Włoch aktualnie występuje w pokazach w Niemczech, a prawdziwe przygotowania zamierza rozpocząć po powrocie do kraju, czyli po 12 marca.

Zachęcamy gorąco do zjawienia się w ERGO ARENIE 23 marca z polskimi flagami, aby dopingować zarówno Iwonę i Petra w tym niesamowitym wyczynie, jak i naszych reprezentantów. Bilety nadal do nabycia na EBILET.PL, EVENTIM.PL, TICKETPRO.PL oraz w salonach EMPIK na terenie całego kraju.

Więcej na: www.sportainment.pl

Oficjalny fan page: https://www.facebook.com/NIGHToftheJUMPs

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/435852773117516/