MALAGA z MotoRmanią 2017: znamy terminy, rozpoczynamy zapisy!

- MotoRmania

[Uruchomiliśmy dodatkowy, trzeci termin!] Epickie trasy, wspaniały asfalt i temperatura powyżej 20 stopni. Z MotoRmanią sezon się nie kończy i już można zapisać się na wyjazdy do Malagi pod koniec sezonu 2017!

To już tradycja – pod koniec sezonu 2017 już siódmy raz z rzędu przeprowadzamy grupowy atak na Hiszpanię. Dostanie się na wyjazd MotoRmanii do Malagi w poprzednich latach było trudniejsze, niż pokonanie progu wyborczego bez finansowania z budżetu państwa. Jest to konsekwencja tego, że nasze hiszpańskie wypady stały się już tradycją końca sezonu, a kiedy ktoś już tam raz był, to wie, że nic nie jest w stanie pobić dróg wokół Costa del Sol.

[AKTUALIZACJA – 14. lipca 2017]
Zainteresowanie wyjazdami zaplanowanymi na koniec sezonu 2017 okazało się tak ogromne, że miejsca w obu terminach wyprzedały się „na pniu”. Dlatego zaplanowaliśmy dla Was trzeci „turnus” na przełomie października i listopada. Szczegóły na dole artykułu.

Hiszpania Malaga Marbella Ronda z MotoRmania w sezonie 2017 - zapraszamy (7)

Dlatego uczestnicy rezerwują sobie miejsca z bardzo dużym wyprzedzeniem i po kilku latach okazuje się, że większość z nich była z nami po kilka razy. Rekordzista wyjechał już 7 czy 8 razy, kto by to zliczył, a po odcinku trasy San Pedro – Ronda przejechał dystans ponad 5000 km. Na jednym wyjeździe. Ta trasa ma jakieś 47 km, co oznacza, że jeździł w górę i dół codziennie, niemalże bez przerwy.

Podkreślić tutaj należy, iż to nie jego wina. Po prostu drogi, po których jeździmy są absolutnie i bezlitośnie uzależniające. Dlatego spośród 29 uczestników pierwszego w wypadu w 2015 roku, tylko 3 osoby to nowe osoby – reszta to „stali bywalcy”. Na drugi październikowy wyjazd „nowa krew” była w większej liczbie. Aż ośmiu entuzjastów hiszpańskiej motocyklowej corridy było z nami po raz pierwszy. W 2016 roku pierwszy termin był w 100% upakowany stałymi bywalcami.

Hiszpania Malaga Marbella Ronda z MotoRmania w sezonie 2017 - zapraszamy (5)

Sezon 2015 był pierwszym, w którym mieliśmy tak dużo potężnych, turystycznych motocykli. Naczepa naszego tira pękała od GS-ów, BMW RT i K1600GT. Jednak kiedy przyszło pakować nam H-D Street Glide’a, nie byliśmy pewni czy temu podołamy. Ostatecznie, dzięki godzinom poświęconym na ściąganie kufrów i kilometrom foli, którą zużyliśmy do zabezpieczenia newralgicznych części motocykli, wszystkie maszyny dojechały na miejsce w stanie perfekcyjnym. Sezon 2016 poszedł już gładko, wiedzieliśmy czego się spodziewać i nie mieliśmy najmniejszej wątpliwości w jaki sposób pakować i zabezpieczać Wasze motocykle. Wiele lat doświadczenia z bagażami i maszynami powoduje, że naczepę „MotoRmanii” jesteśmy w stanie zapakować do pełna w ciągu 5 h. Jeżeli więc zastanawiacie się, czy możecie jechać na taki wyjazd nie posiadając motocykla sportowego – lepiej od razu rezerwujcie sobie termin!

Ktoś mógłby zapytać, dlaczego, mając tylu chętnych nie zorganizujemy większego transportu i większej grupy. Zdecydowaliśmy się tego nie robić ze względu na utrzymanie kameralnego klimatu wyjazdów do Malagi. 29 osób na miejscu daje szansę na poznanie się, na bezpośredni kontakt i nie wymykające się spod kontroli (prawie) wieczorne imprezy nad basenem.

Hiszpania Malaga Marbella Ronda z MotoRmania w sezonie 2017 - zapraszamy (11)

Czy mimo tego, że mamy za pasem już tyle wyjazdów, w roku 2016 wydarzyło się coś wyjątkowego? Jasne. Po raz kolejny okazało się, że stali bywalcy zabierają swoją jazdę na kolejny, wyższy poziom. Doświadczenie krętych górskich tras, nasze wspólne przejazdy i początkowe wskazówki, nauczyły ich skutecznie czytać drogę. Jeżdżą teraz dynamicznie, płynnie i bardzo, bardzo bezpiecznie. Wchodzą w zakręty wolno, po to żeby z nich szybko wyjechać jeżeli okaże się, że sytuacja na to pozwala. Dobrze dobierane punkty skrętu, odpowiednie pozycjonowanie na trasie, zwiększające widoczność, to wszystko przyczyniło się do znacznego podniesienia poziomu jazdy w naszych grupach. Podczas wyjazdu w październiku 2015 zanotowaliśmy tylko jedną, niegroźną glebę u kogoś, kto z nami był po raz pierwszy. Na wyjazdach w 2016 roku nie pamiętamy żadnego wypadku. W porównaniu z poprzednimi latami, gdzie rekordowa liczba wywrotek na jednym z wyjazdów doszła do 9 maszyn (cóż.. nikt nie mówił przecież, że Polacy pozbyli się kiedykolwiek swojej ułańskiej fantazji), progres w jeździe jest niesamowity. Starzy wyjadacze nawet nie mieli niebezpiecznych sytuacji – niewątpliwy postęp w umiejętnościach prowadzenia maszyn jest nieuchronny.

Hiszpania Malaga Marbella Ronda z MotoRmania w sezonie 2017 - zapraszamy (16)

Zobacz też:
Galeria zdjęć z października 2016.
– Mistrzowska video-relacja od Pawła z edycji 2014.
– „Zwykły” onboard od Majkiego z naszej ulubionej trasy.

Na koniec sezonu 2017 jak zwykle przygotowaliśmy dla Was dwa [a jednak trzy – aktualizacja] wyjazdy do Malagi i zapraszamy Was wszystkich. Nie tylko motocyklistów, którzy chcą w 100% wykorzystać „sportowy” charakter hiszpańskich dróg, ale również tych, którzy traktują nasz wyjazd wyłącznie turystycznie. Wyjazd z MotoRmanią o szansa do odwiedzania niesamowitych miejsc w Hiszpanii, Portugalii, a można też potraktować go jako bazę wypadową do Maroka lub jeszcze dalej. Każdy robi co chce, każdy działa na maksymalnym luzie… Nieopodal naszej bazy wypadowej znajduje się legendarne „miasto na skałach”, Ronda. To miejsce też warto odwiedzić, gdyż w jednym z punktów widokowych może spotkać Was tak cudowne doświadczenie, jak nas ostatnio. Klimat był wtedy nie do opisania, a film nie oddaje tego nawet w 50 procentach…

Życie towarzyskie kumulujące się nad basenem w naszym hotelu również nie jest obowiązkowe. Ale jakoś tak się składa, że jest to zazwyczaj bardzo mocny punkt każdego wypadu. Każdy, kto chciałby chwilowo odpocząć od jazdy motocyklem, może skorzystać z lekcji surfingu na pobliskiej plaży lub w położonej o 100 km dalej Tarifie. Dzieci mają na miejscu mniejszy basen i mogą się tam bezpiecznie bawić. Dlatego coraz więcej uczestników pakuje ze sobą rodziny…

Krótko mówiąc, zapraszamy. Dwa Trzy terminy wyjazdów do Malagi ogłaszamy dziś, 16. marca. Spieszcie się, bo miejsca mogą skończyć się szybko.
I termin: 16-23. września 2017 r. – brak miejsc
II termin: 7-14. października 2017 r.  – brak miejsc

III TERMIN: 28. października – 4. listopada 2017 r.  
– zapisy na ten dodatkowy termin ruszają 14 lipca!

Powyższe daty to terminy, kiedy Tir MotoRmanii przebywa w Maladze, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyście przylecieli wcześniej i zostali na miejscu dłużej. Motocykle trzeba oczywiście spakować w Polsce odpowiednio wcześniej. Koszt to 1450 zł netto za przewóz jednego motocykla w obie strony. 

Zapisy przyjmujemy pod adresem [email protected]. Jeżeli macie jakieś pytania, chcecie poznać szczegóły dotyczące hotelu – piszcie! A teraz zobaczcie jeszcze kilka przyjemnych zdjęć z Malagi…

Hiszpania Malaga Marbella Ronda z MotoRmania w sezonie 2017 - zapraszamy (18)

Hiszpania Malaga Marbella Ronda z MotoRmania w sezonie 2017 - zapraszamy (17)

Hiszpania Malaga Marbella Ronda z MotoRmania w sezonie 2017 - zapraszamy (15)

Hiszpania Malaga Marbella Ronda z MotoRmania w sezonie 2017 - zapraszamy (14)

Hiszpania Malaga Marbella Ronda z MotoRmania w sezonie 2017 - zapraszamy (13)

Hiszpania Malaga Marbella Ronda z MotoRmania w sezonie 2017 - zapraszamy (12)

Hiszpania Malaga Marbella Ronda z MotoRmania w sezonie 2017 - zapraszamy (10)

Hiszpania Malaga Marbella Ronda z MotoRmania w sezonie 2017 - zapraszamy (9)

Hiszpania Malaga Marbella Ronda z MotoRmania w sezonie 2017 - zapraszamy (8)

Hiszpania Malaga Marbella Ronda z MotoRmania w sezonie 2017 - zapraszamy (6)

Hiszpania Malaga Marbella Ronda z MotoRmania w sezonie 2017 - zapraszamy (4)

Hiszpania Malaga Marbella Ronda z MotoRmania w sezonie 2017 - zapraszamy (3)

Hiszpania Malaga Marbella Ronda z MotoRmania w sezonie 2017 - zapraszamy (2)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl