Superbike Drift: nowa stunt dyscyplina we Francji!

- Piotr Jędrzejak

Zawody i mistrzostwa w stuncie motocyklowym to żadna nowość, znamy to od dawna. Ale zawody w drifcie motocyklowym?!

Francuzi właśnie zrobili krok dalej we freestyle’u i stworzyli serię Superbike Drift. Wyścigi jeszcze wprawdzie raczkują, ale to nie może się nie udać. Do tej pory, w 2015 odbyły się dwie pilotażowe rundy na torze kartingowym, a sezon 2016 startuje 12. marca w Nicei, przy okazji wystawy motocyklowej.

Superbike Drift Francja (2)

Zasady są proste, zupełnie jak w samochodowych zawodach driftingowych. Wyścigi odbywają się w parach, w systemie rozgrywek pucharowych. Na torze, w zakrętach wyznaczone są strefy, w których trzeba jechać bokiem. Trzej sędziowie przyznają punkty za linię przejazdu / kąt wychylenia & prędkość / styl & agresję. Motocykle mogą być zarówno turbodoładowane, jak i wolnossące. Przedłużony wahacz nie jest wymagany, ale oczywiście pomocny. Jeżeli chcecie być z serią SBK Drift na bieżąco, Facebook pomoże.

Zobaczcie, jak to widowiskowo wygląda w praktyce!

Superbike Drift Francja (4)

Superbike Drift Francja (3)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl