Stunt Open Krotoszyn 2014 – zapowiada się grubo!

- Simpson

Zaskakująca jest ilość zawodów stunterskich, które odbywają się na terenie naszego kraju. Niektóre z nich forsują się na atrakcyjne pozycje nie tylko dla widzów, ale również zawodników z całej Europy. Jednym z takich wydarzeń jest Stunt Open Krotoszyn.

Stuntriding jest idealną formą podniesienia atrakcyjności zlotu motocyklowego. Doskonale rozumieją to członkowie Klubu MC Stunt Open Krotoszyn 2013 (2) - fot Artur SkrzyniarzIgnis Ardens. Organizując przez wiele lat coroczny spęd motocyklowy zdecydowali, że należy dodać do niego jeszcze więcej dymu i dźwięku odcinanego zapłonu. Impreza organizowana jest w Wielkopolsce, a dokładniej w Krotoszynie. Co ciekawe, owe miejsce słynęło z organizowania zlotu motocykli typu weteran. Dlatego połączenie skrajnych światów było nie lada zaskoczeniem.

Ideą organizatorów jest całkowita swoboda, jeśli chodzi o start w zawodach. Dlatego zawody rozgrywane są w dwóch kategoriach. Klasa regulaminowa dopuszcza do startów motocykle powyżej 600ccm pojemności, natomiast w klasie nieregulaminowej mogą startować „piździki” każdej maści. Atmosfera wszechpanującego relaksu jest nie do opisania. W końcu jest to zlot motocyklowy Stunt Open Krotoszyn 2013 (60) - fot Artur Skrzyniarzi jego klimat udziela się wszystkim. Do dyspozycji jest dużo żarcia, dla nie jeżdżących niewiele mniej alkoholu, a dla aktywnych różnego typu rozrywki, podczas których można się skutecznie ośmieszyć. W roku 2013 odnieśliśmy wrażenie, że najbardziej zadowoleni byli sami zawodnicy. Pomimo tego, że plac treningowy nie powalał swoją powierzchnią, wszyscy byli w stanie jeździć po nim w zgodzie, a poza nim oddawać się zajęciom generującym dużo śmiechu. Niemała frekwencja zawodników była spowodowana bez wątpienia atrakcyjnymi nagrodami pieniężnymi, o które ciężko podczas większości zawodów. W minionym sezonie w Krotoszynie spotkaliśmy nie tylko czołówkę polskich stunterów, ale również wielu zawodników z zagranicy. Nie zabrakło ekip z Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, jak i zawodnika ze Szwajcarii. Organizacja stała na najwyższym poziomie. Nie ma co się dziwić, jeśli za Stunt Open Krotoszyn 2013 (50) - fot Artur Skrzyniarzogarnianie zamieszania bierze się ekipa członków klubu MC.

Na sezon 2014 organizatorzy planują jeszcze większą imprezę. Głównym motywem ma być połączenie czterech światów, na które składają się: Zlot, Stunt, Dźwięk i Rozrywka. Na scenie muzycznej tak samo, jak na terenie imprezy zderzą się światy klasyki i nowoczesności. Oprócz tego dla wszystkich uczestników zaplanowane są dość intensywne formy rozrywki. Termin imprezy został ustalony na 27-29.06.2014. Aktualności możecie obserwować na oficjalnym fanpage’u zawodów na Facebook, po wpisaniu w wyszukiwarkę: Stunt Open Krotoszyn.StuntNEWS

Sprawdźcie przejazdy kilku zawodników oraz galerię z edycji 2013, udostępnioną nam przez StuntNews, ich autor to Artur Skrzyniarz.

Kurt Rubik:

Marcin “Korzeń” Głowacki:

Piotr “Fragment” Frąckiewicz:

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl