Rekordy Guinnessa w najdłuższym stoppie: 402 metry solo oraz 305 metrów w dwie osoby!
Piotr Jędrzejak
22 grudnia 2014

Wyobrażacie sobie, żeby na przednim kole przejechać ten sam dystans, na którym rozgrywają się wyścigi na 1/4 mili?!

Tydzień temu pisaliśmy o ustanowieniu nowego rekordu Guinnessa w najszybszym wheelie na lodzie – Robert Gull wykręcił średnią prędkość 184 km/h jadąc na tylnym kole! Z kolei dziś na naszej skrzynce pocztowej znaleźliśmy wiadomość od Michała (dzięki za podesłanie!) z filmem o rekordowo długich stoppie!

Najdłuższy stopal solo, bez pasażera, wykręcony został 5 października 2012 roku w USA. Jego autorem jest Jesse Toler – do pobicia miał dystans 266 metrów i jak się okazało, zupełnie go zniszczył! Na przednim kole udało mu się przejechać aż 402,42 metra! Dystans, na którym odbywają się wyścigi na „ćwiartkę”, ten gość pokonał na przednim kole!

Przy okazji Jesse pobił ustanowił też drugi Rekord Guinnessa w postaci najszybszego stoppie! Prędkość początkowa stopala wynosiła rekordowe 241,4 km/h! Przy tej próbie, na przednim kole przejechał ok. 305 metrów. Zobaczcie video relację z tej imprezy:

Drugie video, które podesłał Michał, to Rekord Guinnesa w długości stoppie na motocyklu w dwie osoby! Został on ustanowiony w 2006 roku przez Craiga Jonesa – razem z pasażerem (oczywiście ustawionym w kluczowym miejscu), udało się przejechać dystans 305 metrów!

W pierwszej części tego filmu zobaczycie też poprzedni rekord stopala solo, jednak jest on już nieaktualny.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły