Polish Stunt Cup – nowa liga sportowa w Polsce!
MotoRmania
25 kwietnia 2014

PSC stawia na rozwój polskich zawodników, a w planach są cztery rundy!

Informacja prasowa

Polish Stunt Cup, w skrócie PSC, to liga sportowa, chcąca przybrać w profesjonalizm i sformalizować niezwykle oryginalną formę sportu jakim jest stunt. Aktualnie jest to najbardziej rozwijający się sport motocyklowy niosący za sobą całą związaną z nim kulturę i styl życia. Ta prosta, wyjątkowo trafna i elastyczna nazwa „stunt” bądź „stuntriding” oznacza szeroko pojętą wyczynową jazdę na motocyklach drogowych. Skupia się ona jednak nie na osiągach i liczbach, a na trudności wykonania i kunszcie piękna opanowania motocykla.

Ze względu na niezwykle wysoki poziom polskich zawodników w stuntridingu, których nazwiska wypowiadane są jednym tchem opisując światową czołówką tego sportu, postanowiliśmy stworzyć ligę właśnie dla nich. Tak duża ilość zawodników wysokiego poziomu w naszym kraju spowodowała podział zawodów na 4 rundy odbywające się w całej Polsce. Składają się na nie: Stunt Cup Lublin 10-11 maja, Stunt Open Krotoszyn 27-29 czerwca, Moto Show Bielawa 31 maja i 1 czerwca oraz Cracow Stunt Cup- 1-3 sierpnia. Podczas każdej z rund zawodnicy będą otrzymywali odpowiednią liczbę punktów za poszczególne miejsca, które następnie będą sumowane. Po zakończeniu wszystkich etapów zostanie spośród startujących zawodników wyłoniony zwycięzca całej Ligi PSC z największym dorobkiem punktowym.

Specyfiką PSC jest to, że stawiamy na polskich zawodników. Stunterzy zagraniczni mogą startować w każdej z rund ligi, jednak nie będą brani pod uwagę w klasyfikacji generalnej. Zasady te są klarowne i mają za zadanie wspieranie rozwoju polskich zawodników. Takie regulacje z powodzeniem stosowane są w wyścigach motocyklowych. Taka forma zawodów będzie pobudzała konkurencję i podnosiła poziom polskich zawodników. Jest ona również odpowiedzią na dużą liczbę stunterów na bardzo wysokim poziomie w naszym kraju i chęć wsparcia ich kariery międzynarodowej. Aby wspierać rozwój stuntu, wprowadziliśmy również klasę nieregulaminową dla motocykli o pojemności silnika poniżej 550 ccm z pewnymi wyjątkami. Została ona wprowadzona dla mniej doświadczonych zawodników jeżdżących mniejszymi motocyklami lub motorowerami.

Polish Stunt Cup to pierwsza w Europie liga stuntridingu, której zamiarem jest wsparcie dalszego rozwoju tego świeżego i widowiskowego sportu. Popularność stuntu rośnie, a my wychodzimy temu naprzeciw.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły