Delirious: film dokumentalny o stuncie, ekipie The Streetfighterz i mieście St. Louis
Piotr Jędrzejak
3 października 2017

Macie ochotę na 25-minutowy film dokumentalny po brzegi wypełniony stuntem?

Kilka miesięcy temu dzięki ekipie Rated Red mogliśmy zanurzyć się w świat młodych weteranów wojennych, którzy z ciszą życia cywilnego radzą sobie dzięki jeździe stunt-motocyklami po ulicach Arizony. Był to 20-minutowy film dokumentalny o tytule „The Infidels”.

Teraz ten sam zespół wziął się za kolejny projekt. Jak czytamy w oryginalnym opisie:
„Zespół stojący za „The Infidels” przedstawia „Delirious”, surrealistyczny portret sceny motocyklowej miasta St. Louis oraz grupy The Streetfighterz. Każdego roku stunterzy z całego świata podróżują do St. Louis aby przejąć tamtejsze drogi szybkiego ruchu w czasie podziemnego przejazdu zwanego „The Ride of the Century”. Film Delirious zabiera Was na ulice, aby doświadczyć czegoś, co z małej kliki stało się potężną społecznością i co uczyniło St. Louis de facto stuntową stolicą świata”.

O ekipie The Streetfighterz na pewno słyszeliście. Nawet u nas na portalu pisaliśmy o nich wielokrotnie, a jeden z ich liderów, Guru jeździ z polską naklejką „trzeba zapier…”.  W 25-minutowym filmie Delirious poznacie historię ekipy i kilka ciekawych faktów. Zobaczycie ujęcia z grupowych stunt przejazdów, ale także filmy archiwalne. Obejrzyjcie sami:

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły