Delirious: film dokumentalny o stuncie, ekipie The Streetfighterz i mieście St. Louis

- Piotr Jędrzejak

Macie ochotę na 25-minutowy film dokumentalny po brzegi wypełniony stuntem?

Kilka miesięcy temu dzięki ekipie Rated Red mogliśmy zanurzyć się w świat młodych weteranów wojennych, którzy z ciszą życia cywilnego radzą sobie dzięki jeździe stunt-motocyklami po ulicach Arizony. Był to 20-minutowy film dokumentalny o tytule „The Infidels”.

Teraz ten sam zespół wziął się za kolejny projekt. Jak czytamy w oryginalnym opisie:
„Zespół stojący za „The Infidels” przedstawia „Delirious”, surrealistyczny portret sceny motocyklowej miasta St. Louis oraz grupy The Streetfighterz. Każdego roku stunterzy z całego świata podróżują do St. Louis aby przejąć tamtejsze drogi szybkiego ruchu w czasie podziemnego przejazdu zwanego „The Ride of the Century”. Film Delirious zabiera Was na ulice, aby doświadczyć czegoś, co z małej kliki stało się potężną społecznością i co uczyniło St. Louis de facto stuntową stolicą świata”.

O ekipie The Streetfighterz na pewno słyszeliście. Nawet u nas na portalu pisaliśmy o nich wielokrotnie, a jeden z ich liderów, Guru jeździ z polską naklejką „trzeba zapier…”.  W 25-minutowym filmie Delirious poznacie historię ekipy i kilka ciekawych faktów. Zobaczycie ujęcia z grupowych stunt przejazdów, ale także filmy archiwalne. Obejrzyjcie sami:

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl