The Infidels: film dokumentalny o weteranach na stunt-motocyklach
Piotr Jędrzejak
28 lipca 2017

„The Infidels” podąża śladem grupy młodych weteranów, którzy z ciszą życia cywilnego radzą sobie dzięki jeździe stunt-motocyklami po ulicach Arizony.

„Rated Red” jest internetowym kanałem popularno-naukowym. Ekipa kręci filmy o życiu z punktu widzenia newsów, polityki, kultury, sportów czy militariów. Czasem są to kilkudziesięcio sekundowe poradniki jak zawiązać węzeł, czasem poradniki dotyczące stylu jazdy samochodem, a zdarzają się też wszelkiego rodzaju reportaże.

Jedną z poważniejszych produkcji jest „The Infidels”. Ten ponad 20-minutowy film dokumentalny opowiada o młodych weteranach wojennych, którzy teraz są stunterami gdzieś w Arizonie. Wysokiej jakości dokument opowiada o tym, jak chłopaki muszą dostosować się do nowego życia cywilnego.

W wojsku przerzucają cię gdzieś do innego kraju, w warunkach wojennych. Jedną z najważniejszych rzeczy, które pomagają przetrwać, jest braterstwo pomiędzy żołnierzami. Stworzenie takiej więzi może nie tylko ocalić życie, ale także pomaga utrzymać spokój ducha, gdy otoczenie temu nie sprzyja. Po powrocie do domu więzi braterskie pozostają, a stunt-motocykle pomagają dostarczyć emocji. „Motocykle ocaliły mu życie. Gdyby nie one, prawdopodobnie wróciłby na front” – powiedziała matka jednego z riderów…

The Infidels jest dokumentem opowiadającym o tym, jak motocykle pomagają weteranom żyć spokojnie.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły