Na Węgrzech poznamy mistrzów Polski?

- Mick

Na Pannonia Ringu rozpoczął się przedostatni weekend wyścigowy mistrzostw Polski i europejskiej serii Alpe Adria. Czy na Węgrzech poznamy mistrzów? Jest to wielce prawdopodobne.

Aż w trzech klasach mistrzowskich WMMP wszystko może być jasne już w niedzielę, ale faworyci nie będą mieli łatwego zadania. Prowadzący w klasyfikacji generalnej Superstock 1000 Bartek Wiczyński może pochwalić się gigantyczną przewagą aż 84 punktów, ale na Węgrzech startuje z kontuzją. Zawodnik ekipy Wójcik FHP YART Racing Team zmaga się ze sporym bólem wymagającego operacji, lewego kolana i pierwsze piątkowe treningi przejechał z zaciśniętymi zębami.

W królewskiej klasie Superbike o krok od tytułu jest z kolei Paweł Szkopek. Wczoraj obrońca tytułu był jednak mocno osłabiony, a ekipa Pazera Racing musiała nawet wezwać do hotelu pogotowie. Start Pawła przez chwilę stał pod znakiem zapytania. Dzisiaj co prawda lider tabeli wyjechał na tor, ale czy będzie w stanie walczyć o wygrane?

Matematyczne szanse na obronę tytułu w klasie Superstock 600 ma także Szymon Strankowski, ale zadania nie zamierza ułatwiać mu Patryk Pazera. Czy jednak Pazziemu uda się urwać wystarczająco dużo punktów, aby powstrzymać Stranka przed sięgnięciem po kolejne mistrzostwo?

Mistrza nie poznamy w ten weekend w klasie Supersport, ale walka w niej zapowiada się arcyciekawie. Prowadzenia broni kapitalnie jeżdżący ostatnio Marek Szkopek, ale broniący tytułu Sebastian Zieliński jest zdeterminowany, aby wrócić na szczyt generalki. Będzie ostro!

O jeszcze wyższą stawkę powalczy w ten weekend młodziutki, zaledwie 15-letni Daniel Blin, który wygrał 5 z 6 wyścigów i pewnie prowadzi w klasyfikacji generalnej mistrzostw Europy Stocksport 300. Czy w ten weekend torunian zgarnie przełomowy tytuł?

Weekend na Pannonia Ringu zapowiada się bardzo gorąco i to nie tylko ze względu na wysokie, ponad 30-stopniowe temperatury. Polacy walczyć będą bowiem nie tylko ze sobą, ale także jak zwykle z szybką stawką Alpe Adria, w której również są w czołówce. Marek Szkopek prowadzi w generalce Supersportów, a Paweł Szkopek i Bartek Wiczyński zajmują drugie miejsce odpowiednio w Superbike’ach i Superstockach 1000.

Wyścigi na Węgrzech w sobotę i niedzielę. Ostatnia runda WMMP odbędzie się dokładnie za miesiąc w Poznaniu, a ostatnia runda Alpe Adria we wrześniu w Chorwacji.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl