Oleg Pawelec wygrywa w Poznaniu

- MotoRmania

Reprezentujący barwy Wójcik Racing Junior Teamu, zaledwie 14-letni Oleg Pawelec sięgnął po zwycięstwo i drugie miejsce w wyścigach pierwszej rundy motocyklowego Pucharu Federacji na torze w Poznaniu.

Informacja Prasowa

Młody zawodnik z Nowego Tomyśla, który na co dzień ściga się w prestiżowym, międzynarodowym cyklu European Talent Cup, postanowił wykorzystać ponad miesięczną przerwę przed kolejnymi zagranicznymi wyścigami i z prototypowej Hondy NSF250R przesiadł się na Yamahę R3 w specyfikacji Supersport 300.

Choć pierwsze okrążenia na torze Poznań na zupełnie nowym dla siebie motocyklu pokonał zaledwie w czwartek, podczas treningów Speed Day, w sobotę Pawelec wygrał kwalifikacje Pucharu Federacji swojej klasy z przewagą aż ośmiu dziesiątych sekundy. 

Kilka godzin później, po bardzo zaciętej walce, podopieczny Wójcik Racing Junior Teamu ze zwycięstwem w debiucie rozminął się o zaledwie jedną sekundę, kończąc pierwszy z dwóch wyścigów na drugiej pozycji i zapewniając sobie drugi stopień podium.

Dzień później 14-latek jeszcze bardziej podkręcił tempo, sięgając po zwycięstwo z przewagą zaledwie jednej dziesiątej sekundy.

Za kulisami Olega wspierał jego brat i zespołowy kolega, 13-letni Milan, który jest jeszcze za młody, aby wystartować w tym sezonie w Pucharze Federacji klasy Supersport 300, ale także, podobnie jak Mateusz Pasiuk, ściga się w European Talent Cupie.

Za dwa tygodnie cała trójka wystartuje w pierwszej rundzie Pucharu Polski Pit Bike SM w Zielonej Górze. Rok temu Milan i Oleg zajęli w nim dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej klasy Stock 150, podczas gdy Mateusz Pasiuk wygrał kategorię Stock 125. W tym sezonie cała trójka zmierzy się w najmocniejszej klasie SuperPit.

W ostatni weekend sierpnia zawodnicy Wójcik Racing Junior Teamu wystartują w trzeciej rundzie European Talentu Cupu, która odbędzie się w hiszpańskim Jerez de la Frontera.

Nikt z nas nie spodziewał się, że ten weekend potoczy się w taki sposób – mówi Oleg Pawelec. – Pojechaliśmy do Poznania w czwartek, aby przetestować Yamahę R3, która dla całej naszej trójki jest czymś zupełnie nowym i innym niż maszyny z ETC czy Pucharu Polski Pit Bike SM. Całkiem nieźle odnalazłem się jednak za kierownicą, dlatego postanowiliśmy, że w weekend wystartuję w Pucharze Federacji. Ergonomia większego motocykla bardzo przypadła mi do gustu, ale musiałem zmienić styl jazdy i przyzwyczajenia wypracowane podczas treningów na prototypach. Miałem na to bardzo mało czasu, ale mimo wszystko byłem w stanie w obu wyścigach stoczyć bardzo zacięte i emocjonujące pojedynki. Jednocześnie cały czas uczyłem się punktów hamowania i nieco innego stylu jazdy, dlatego w sobotę do zwycięstwa zabrakło mi jednej sekundy. W niedzielę czułem się już pewniej i mogłem pojechać bardziej taktycznie. Poczekałem do ostatnich dwóch okrążeń i dopiero wtedy odkryłem karty. Cieszę się ze zwycięstwa i dziękuję całemu zespołowi. Teraz nie możemy się już doczekać Pucharu Polski Pit Bike SM, a następnie powrotu na motocykle ETC w Hiszpanii.”

Więcej informacji o Wójcik Racing Teamie na profilach www.facebook.com/wojcikracingjuniorteam i  www.facebook.com/wojcikracingteam oraz stronie wojcikracingteam.pl .

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl