Pazera Racing na Pannonia Ring: Szkopek już w niedzielę może zostać mistrzem

- MotoRmania

Paweł Szkopek już w niedzielę będzie mógł przypieczętować jedenasty w karierze tytuł motocyklowego mistrza Polski. Podczas zaplanowanych na najbliższy weekend wyścigów na węgierskim torze Pannonia Ring zawodnik ekipy Pazera Racing będzie chciał także odzyskać prowadzenie w klasyfikacji generalnej europejskiej serii Alpe Adria.

informacja prasowa

Po wygraniu czterech z sześciu dotychczasowych wyścigów mistrzostw Polski królewskiej klasy Superbike, Szkopek prowadzi w klasyfikacji generalnej z przewagą 17 punktów nad Czechem Michałem Fillą. Jeśli na Węgrzech powiększy ją o dziesięć oczek, będzie mógł już w niedzielę świętować razem z zespołem Pazera Racing kolejny tytuł. Zadanie nie będzie jednak łatwe, bowiem zawodnicy mistrzostw Polski na torze Pannonia Ring wystartują wspólnie z zagranicznymi rywalami z mistrzostw Alpe Adria. Szkopek walczy o tytuł także i w tej serii, w której zajmuje w tabeli drugie miejsce.

„Podchodzę do tego weekendu bardzo spokojnie i nie myślę o sytuacji w klasyfikacji generalnej – podkreśla Paweł Szkopek, który startuje ponad 200-konną Yamahą R1. – Przyjechaliśmy tutaj wykonać nasze zadanie jak najlepiej i dać z siebie wszystko podczas obu wyścigów. Co z tego wyniknie, zobaczymy na mecie. Póki co skupiamy się na jak najlepszym przygotowaniu motocykla do wyścigów, a nie będzie to łatwe, bo Pannonia Ring to techniczny tor, który wymaga znalezienia odpowiednich ustawień, sprawdzających się zarówno w szybkich, jak i w wolnych łukach. Chciałbym także w ten weekend odzyskać prowadzenie w Alpe Adria, więc dam z siebie wszystko. W przeszłości wielokrotnie wygrywałem na tym torze i czuję się tutaj komfortowo, dlatego mam nadzieję, że razem z całą ekipą Pazera Racing zaliczymy kolejny udany weekend.”

pazera racing przed pannonia ring (1)

Na dwa kolejne udane wyścigi liczy także Piotr Prendota, który w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski klasy Superbike zajmuje wysoką, piątą pozycję. O kolejne podia w klasie Superstock 600 na Węgrzech walczyć będzie z kolei Patryk Pazera, który za kierownicą swojej Yamahy R6 cztery z sześciu dotychczasowych startów kończył na podium, dzięki czemu jest drugi w generalce WMMP.

„To będzie mój trzeci start na Pannonia Ringu – dodaje Patryk Pazera. – Lubię ten tor. Jest dość techniczny, a przy tym nieco węższy i bardziej nierówny niż ten w Poznaniu, ale nie brakuje tutaj także ciekawych, szybkich łuków. Lubię się tutaj ścigać, dlatego liczę na udany weekend. Ostatnia runda mistrzostw Polski w Poznaniu nie do końca poszła po mojej myśli, ale podczas zawodów Alpe Adria w Austrii czułem się już dużo lepiej i mam nadzieję, że w ten weekend będę w stanie jeszcze bardziej podkręcić tempo. Chciałbym znów walczyć o dwa pierwsze stopnie podium w mistrzostwach Polski, a jednocześnie być także w czołówce Alpe Adria.”

pazera racing przed pannonia ring (4)

W Pucharze Polski Rookie 600 kolejny krok w kierunku podium w swoim debiutanckim sezonie zrobić spróbuje Paweł Machij, który podczas ostatniej rundy w Poznaniu finiszował tuż za pierwszą trójką, na czwartej pozycji, dzięki czemu jest piąty w tabeli, w której do trzeciego miejsca traci tylko osiem punktów. Wyścigi mistrzostw Polski i Alpe Adria odbędą się w sobotę i niedzielę.

Więcej informacji o zespole na oficjalnych profilach facebook.com/pazeraracing oraz instagram.com/pazeraracing

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl