Video z finału X-Trial: Bou trzeci, Cabestany wygrywa!
Piotr Jędrzejak
2 kwietnia 2015

Toni Bou nie czuł się komfortowo i popełnił zbyt dużo błędów, a Albert Cabestany wygrał po raz pierwszy od 2010 roku!

Ostatnie spotkanie halowych Mistrzostw Świata X-Trail odbyło się w hiszpańskim Oviedo. Przed tą rundą nikt nie zastanawiał się, czy Toni Bou zgarnie swój 9. z rzędu tytuł Mistrza – bo to zrobił już w V, przedostatniej rundzie – ale czy przypieczętuje to osiągnięcie finałowym zwycięstwem! Wynik okazał się zaskakujący!

Niepokonany Hiszpan zaliczył świetną pierwszą połowę rundy, jednak w finale nie czuł się pewnie. Już w pierwszej sekcji zaliczył komplet 5 punktów karnych, a dalej ciężko było mu się pozbierać. Rundę finałową zakończył na trzecim, czyli przedostatnim miejscu. Kolejnym zaskoczeniem był występ Alberta Cabestany! W sesji kwalifikacyjnej nie poszło mu zbyt dobrze, ale finał był już jego, zakończył jako lider. Dzięki temu wygrał swoją pierwszą rundę po raz pierwszy od 2010 roku! Na podium rundy, pomiędzy Cabestanym i Bou, na drugiej pozycji zameldował się Adam Raga.

Wynik ostatniej rundy nie zmienił kolejności w klasyfikacji generalnej. Tony Bou jest Mistrzem świata, tytuł Wicemistrza zgarnia Adam Raga, a przewagę na pozycji II Wicemistrza umocnił Albert Cabestany.

 Zobaczcie, co działo się w Oviedo:

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły