Video z finału X-Trial: Bou trzeci, Cabestany wygrywa!

- Piotr Jędrzejak

Toni Bou nie czuł się komfortowo i popełnił zbyt dużo błędów, a Albert Cabestany wygrał po raz pierwszy od 2010 roku!

Ostatnie spotkanie halowych Mistrzostw Świata X-Trail odbyło się w hiszpańskim Oviedo. Przed tą rundą nikt nie zastanawiał się, czy Toni Bou zgarnie swój 9. z rzędu tytuł Mistrza – bo to zrobił już w V, przedostatniej rundzie – ale czy przypieczętuje to osiągnięcie finałowym zwycięstwem! Wynik okazał się zaskakujący!

Niepokonany Hiszpan zaliczył świetną pierwszą połowę rundy, jednak w finale nie czuł się pewnie. Już w pierwszej sekcji zaliczył komplet 5 punktów karnych, a dalej ciężko było mu się pozbierać. Rundę finałową zakończył na trzecim, czyli przedostatnim miejscu. Kolejnym zaskoczeniem był występ Alberta Cabestany! W sesji kwalifikacyjnej nie poszło mu zbyt dobrze, ale finał był już jego, zakończył jako lider. Dzięki temu wygrał swoją pierwszą rundę po raz pierwszy od 2010 roku! Na podium rundy, pomiędzy Cabestanym i Bou, na drugiej pozycji zameldował się Adam Raga.

Wynik ostatniej rundy nie zmienił kolejności w klasyfikacji generalnej. Tony Bou jest Mistrzem świata, tytuł Wicemistrza zgarnia Adam Raga, a przewagę na pozycji II Wicemistrza umocnił Albert Cabestany.

 Zobaczcie, co działo się w Oviedo:

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl