Najlepsze momenty z IV i V rundy Mistrzostw X-Trial!

- Piotr Jędrzejak

Do końca sezonu została jeszcze jedna runda, ale Toni Bou już teraz przypieczętował swój 9. z rzędu tytuł Mistrza Świata X-Trial!

W dniach 8 i 14 marca odbyły się IV i V runda Mistrzostw Świata FIM w X-Trialu! Te zawody mają to do siebie, że dzięki rozgrywaniu w halach, zawsze oferują ogromne emocje i gromadzą pełną widownię. Tak samo było ostatnio w hiszpańskiej Barcelonie i Austriackim mieście Wr. Neustatd.

W obu tych rundach zwyciężył niesamowity Toni Bou, który w tym roku dał się pokonać tylko raz. Kolejne miejsca w Hiszpanii zajęli Adam Raga i Albert Cabestany. Natomiast w Austrii na drugie miejsce wskoczył Jeroni Fajardo, przed Ragą i Cabestanym. W kalendarzu Mistrzostw X-Trial została już tylko jedna runda, która w najbliższy weekend odbędzie się w hiszpańskim Oviedo.

Jednak dzięki swojej przewadze, 28-letni Toni Bou już teraz zapewnił sobie tytuł Mistrza Świata! Przy okazji zgarnął ksywkę King Tony IX, jako że jest to już jego 9 tytuł z rzędu! Bou oczywiście nie odpuszcza i zamierza wygrać zarówno w Oviedo, jak i w kolejnym sezonie!

Z 20 punktami do zdobycia wygląda na to, że 19-punktowa przewaga Adama Ragi na pozycji Wicemistrza również jest już nie do zachwiania. Walka odbędzie się więc na trzecim stopniu – Alberta Cabestany i Jeroniego Fajardo dzielą tylko 3 punkty.

W oczekiwaniu na finał obejrzyjcie najlepsze momenty z IV i V rundy!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl