Najlepsze momenty z IV i V rundy Mistrzostw X-Trial!
Piotr Jędrzejak
18 marca 2015

Do końca sezonu została jeszcze jedna runda, ale Toni Bou już teraz przypieczętował swój 9. z rzędu tytuł Mistrza Świata X-Trial!

W dniach 8 i 14 marca odbyły się IV i V runda Mistrzostw Świata FIM w X-Trialu! Te zawody mają to do siebie, że dzięki rozgrywaniu w halach, zawsze oferują ogromne emocje i gromadzą pełną widownię. Tak samo było ostatnio w hiszpańskiej Barcelonie i Austriackim mieście Wr. Neustatd.

W obu tych rundach zwyciężył niesamowity Toni Bou, który w tym roku dał się pokonać tylko raz. Kolejne miejsca w Hiszpanii zajęli Adam Raga i Albert Cabestany. Natomiast w Austrii na drugie miejsce wskoczył Jeroni Fajardo, przed Ragą i Cabestanym. W kalendarzu Mistrzostw X-Trial została już tylko jedna runda, która w najbliższy weekend odbędzie się w hiszpańskim Oviedo.

Jednak dzięki swojej przewadze, 28-letni Toni Bou już teraz zapewnił sobie tytuł Mistrza Świata! Przy okazji zgarnął ksywkę King Tony IX, jako że jest to już jego 9 tytuł z rzędu! Bou oczywiście nie odpuszcza i zamierza wygrać zarówno w Oviedo, jak i w kolejnym sezonie!

Z 20 punktami do zdobycia wygląda na to, że 19-punktowa przewaga Adama Ragi na pozycji Wicemistrza również jest już nie do zachwiania. Walka odbędzie się więc na trzecim stopniu – Alberta Cabestany i Jeroniego Fajardo dzielą tylko 3 punkty.

W oczekiwaniu na finał obejrzyjcie najlepsze momenty z IV i V rundy!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły