Honda SFA – koncepcyjny streetfighter z małym singlem

- Piotr Jędrzejak

Kolejną nowością, którą Honda pochwali się na nadchodzących w ten weekend targach motocyklowych w japońskiej Osace, jest motocykl o tajemniczej nazwie SFA. 

Póki co oficjalnie nie wiemy o nim nic, ponad to, co ujawniła Honda: „lekki motocykl w stylu street-fighter z silnikiem jednocylindrowym zamontowanym w kratownicowej ramie”. Więcej światła rzucają przecieki z Indonezji. Według tych plotek, Honda SFA napędzana będzie singlem o pojemności 150 ccm, który do tej pory znajdował się w CBR150R.

Jeżeli ten koncept, który widzimy na zdjęciu, rzeczywiście wejdzie do produkcji seryjnej, to my już nie możemy się doczekać. Zwróćcie uwagę na solidne zawieszenie USD, spory hamulec montowany radialnie, piękne felgi i naprawdę ciekawy design. Wygląda na to, że Honda planuje stworzyć nakeda-street-fightera, który na rynku azjatyckim stanowił będzie klasę premium. Nie jest jeszcze jasne, czy Wielkie Skrzydło planuje wprowadzić ten model do Europy, ale ta opcja brana jest pod uwagę. Pytanie tylko z jakim silnikiem – oryginalny 150? A może 125 lub 250?

Więcej dowiemy się już w ten weekend – Honda SFA zostanie zaprezentowana na Osaka Motorcycle Show razem z Hondą CRF250 Rally.

Honda SFA - koncept na 2016 (2)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl