MXOEN 2018: Drużynowe Mistrzostwa Europy w Motocrossie już w weekend w Gdańsku

- MotoRmania

W najbliższy weekend na to motocrossowy pod Gdańskiem przyjadą najlepsi zawodnicy MX z całej Europy!

informacja prasowa

Nazwa: Motocross of European Nations / Drużynowe Mistrzostwa Europy
Data: 08-09 września 2018
Organizator: Gdański Auto Moto Klub
Bilety: bilet 30zł, dzieci free
(bilet zakupiony w sobotę upoważnia do wstępu na tor także w niedzielę)
(do nabycia przy wejściu na tor, płatność tylko gotówką)

mxoen2018.pl
facebook.com/MXOEN2018/

plakat MXOEN 2018Święto motocrossu powraca na Gdański tor. Po zeszłorocznej spektakularnej rywalizacji na bardzo wysokim poziomie, już 08-09 września będziemy mogli obserwować zmagania najlepszych europejskich zawodników i zawodniczek.

Przypomnijmy, że zeszłoroczne zawody odbyły się w bardzo trudnych warunkach. Po intensywnych nocnych opadach deszczu w sobotę odbyła się tylko jedna seria treningowa, a decyzją jury reszta rywalizacji tego dnia została odwołana. Organizator stanął na wysokości zadania i  w niedzielę na Gdańskim torze motocrossowym mogliśmy obserwować dynamiczne zawody. Rywalizację mężczyzn wygrali Francuzi przed Duńczykami i Włochami. Rywalizację kobiet zdominowały zaś Holenderki przed Włoszkami i Niemkami. (Zeszłoroczne wyniki mężczyzn oraz kobiet.)

Przypomnijmy w skrócie strukturę zawodów. Federacje zrzeszone w FIM-EUROPE mogą wystawić po jednym teamie damskim (2 riderki) i jednym teamie męskim (4 riderów: 2x EMX85, EMX125, EMX250). Polska jako organizator ma prawo wystawić dwa teamy, które zostaną podane do wiadomości po ostatniej rundzie Orlen Mistrzostw Polski w Motocrossie. Zawodnicy rywalizują ze sobą walczą o jak najlepsze pozycje, a o końcowej klasyfikacji decydują starty wszystkich zawodników danej reprezentacji.

Na torze dla kibiców szykujemy dodatkowe atrakcje: przejażdżki małymi motocyklami, pokazy militarne, plac plac zabaw dla dzieci.

Miasto Gdańsk, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Totalizator Sportowy, Polski Związek Motorowy i Gdański Auto Moto Klub serdecznie zapraszają.

Sprawdźcie oficjalną video-zapowiedź MXOEN 2018 w Gdańsku:

Niezmiernie miło nam ogłosić, że już w piątek 07 września 2018 roku o godzinie 18:30 w FORUM GDAŃSK odbędzie się uroczysta prezentacja zawodników Motocross of European Nations! Przyjdź powitać 20 zawodniczek i 72 zawodników reprezentujących 18 krajów! Taka okazja szybko się nie powtórzy!

Listy startowe są opublikowane na mxoen2018.pl

Szczegółowy harmonogram całego wydarzenia znajduje się na mxoen2018.pl

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl