Maks Chwalik Motocrossowym Mistrzem Europy

- MotoRmania

Maks Chwalik, podopieczny Akademii ORLEN Team, potwierdził świetną formę, wygrywając czwartą rundę kwalifikacji Motocrossowych Mistrzostw Europy w łotewskiej Stelpe. Utalentowany zawodnik zapewnił sobie tytuł Mistrza Europy Strefy North East. Wśród kobiet  startowała najbardziej utytułowana polska zawodniczka Joanna Miller, która zakończyła sezon na dobrym piątym miejscu.

informacja prasowa

W drugi weekend lipca na bardzo dobrze przygotowanym naturalnym torze w Stelpe zameldowała się czołówka najlepszych riderów, aby rywalizować w finałowej rundzie Mistrzostw Europy strefy North East w kategoriach MX65 i MX85 oraz Mistrzostw Kobiet. Wśród nich będący w mistrzowskiej dyspozycji Maks Chwalik, który przed zawodami w Stelpe przewodził stawce „sześćdziesiątek” oraz wciąż zmagająca się z problemami zdrowotnymi Asia Miller.

Maks_Chwalik AkademiaORLENTeam fot.Piladzu_mototrase_2

W tym sezonie Maks już dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, wygrywając zawody w Cieszynie oraz Kovel i był jednym z faworytów na Łotwie. W sobotnich kwalifikacjach zgarnął holeshota, ale z powodu dwóch pechowych wywrotek musiał gonić i ostatecznie dojechał piąty. Wśród kobiet, pomimo bardzo zaciętej rywalizacji i skutków przeziębienia, Asia Miller wywalczyła piąte miejsce.

Podczas niedzielnej rywalizacji Chwalik pokazał, kto zasłużył na tytuł Mistrza Europy. Pierwszy wyścig od początku przebiegał pod dyktando Polaka i na mecie zameldował się on z 12-sekundową przewagą nad drugim zawodnikiem. Drugi przejazd, pomimo ponownie wywalczonego holeshota, był już bardziej wyrównany. Maks wytrzymał presję i dopiero na piątym okrążeniu oderwał się od Łotysza Reisulisa, sukcesywnie powiększając przewagę do 11 s. Ta wygrana, przypieczętowała tytuł Mistrza Europy Strefy North East.

Maks_Chwalik AkademiaORLENTeam fot.Piladzu_mototras3

Asia Miller udanie rozpoczęła rywalizację i w pierwszym biegu była piąta. Niestety drugi przejazd to walka z kontuzjowanym kolanem i skutkami przeziębienia. Pomimo przeciwności, zawodniczka Akademii ORLEN Team, dojechała na szóstym miejscu, kończąc sezon Motocrossowych Mistrzostw Europy z piątą lokatą.

Więcej informacji na www.orlenteam.pl i na Twitterze @TeamORLEN.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl