Nie żyje motocyklista i pasażer: wypadek motocyklowy pod Górą Kalwarią
Piotr Jędrzejak
12 lipca 2017

Zginęły obie osoby jadące motocyklem, 21- oraz 38-latek. W wypadku prawdopodobnie nie uczestniczył żaden inny pojazd.

źródło zdjęć i informacji:
PiasecznoNews.pl

Wypadek miał miejsce koło północy z 11. na 12. lipca, na południe od Warszawy. Drogą wojewódzką numer 724 z Konstancina-Jeziorny do Góry Kalwarii jechał motocykl, Suzuki GSR600. Na pokładzie kierowca oraz pasażer. Droga tam jest raczej prosta, z dobrej jakości asfaltem. We wsi Brześce, z ograniczeniem do 50 km/h, droga zaczyna prowadzić w dół i pojawia się tam stosunkowo zaskakujący zakręt w lewo. W tym miejscu motocykl wypadł z drogi. Uderzył w ogrodzenie posesji, a następnie wylądował w rowie.

Jechało nim dwóch mężczyzn, 21-latek oraz 38-latek. Jeden z nich zmarł na miejscu. Drugi mężczyzna był w stanie krytycznym. Został przewieziony karetką na oddalony o 7,5 km stadion w Górze Kalwarii, skąd miał zabrać go śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomimo reanimacji, mężczyzna niestety zmarł w chwili, gdy śmigłowiec lądował.

zdjęcia: PiasecznoNews.pl
zdjęcia: PiasecznoNews.pl
zdjęcia: PiasecznoNews.pl

Świadkowie donoszą, że prędkość motocykla była duża. Stalowe ogrodzenie było mocno pogięte, a na jednym ze słupków zawisła przednia opona z resztkami felgi.

Policja nie podaje jeszcze przyczyny wypadku. Zbyt wcześnie jest też aby stwierdzić, czy mężczyźni jadący motocyklem byli pod wpływem alkoholu. W wypadku prawdopodobnie nie uczestniczył żaden inny pojazd. Kom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej w Piasecznie w rozmowie z nami zaznaczył jednak, że w tym miejscu nie dochodziło do tej pory do poważnych wypadków, mimo że w zapiskach znajduje się kilka stłuczek. Dodaje także, że nawierzchnia tej nocy była śliska. Zbyt wcześnie aby wyrokować, czy mężczyźni zginęli przez nadmierną prędkość, ale jak zauważa kom. Sawicki, rolę być może odegrało także uderzenie w ogrodzenie oraz w wybetonowany rów. Dokładne okoliczności zdarzenia są badane. (Miejsce zdarzenia na mapie.)

Kom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie apeluje rozwagę o bezpieczne zachowanie w ruchu drogowym: „Niech ta tragedia będzie ostrzeżeniem, niech uświadomi jak mocno ludzkie ciało jest narażone podczas tego typu wypadku.”

źródło zdjęć i informacji:
PiasecznoNews.pl

zdjęcia: PiasecznoNews.pl
zdjęcia: PiasecznoNews.pl
zdjęcia: PiasecznoNews.pl
zdjęcia: PiasecznoNews.pl
Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły