Nie żyje motocyklista i pasażer: wypadek motocyklowy pod Górą Kalwarią

- Piotr Jędrzejak

Zginęły obie osoby jadące motocyklem, 21- oraz 38-latek. W wypadku prawdopodobnie nie uczestniczył żaden inny pojazd.

źródło zdjęć i informacji:
PiasecznoNews.pl

Wypadek miał miejsce koło północy z 11. na 12. lipca, na południe od Warszawy. Drogą wojewódzką numer 724 z Konstancina-Jeziorny do Góry Kalwarii jechał motocykl, Suzuki GSR600. Na pokładzie kierowca oraz pasażer. Droga tam jest raczej prosta, z dobrej jakości asfaltem. We wsi Brześce, z ograniczeniem do 50 km/h, droga zaczyna prowadzić w dół i pojawia się tam stosunkowo zaskakujący zakręt w lewo. W tym miejscu motocykl wypadł z drogi. Uderzył w ogrodzenie posesji, a następnie wylądował w rowie.

Jechało nim dwóch mężczyzn, 21-latek oraz 38-latek. Jeden z nich zmarł na miejscu. Drugi mężczyzna był w stanie krytycznym. Został przewieziony karetką na oddalony o 7,5 km stadion w Górze Kalwarii, skąd miał zabrać go śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomimo reanimacji, mężczyzna niestety zmarł w chwili, gdy śmigłowiec lądował.

Wypadek motocyklowy gora kalwaria (2) - fot PiasecznoNews_pl

zdjęcia: PiasecznoNews.pl

Wypadek motocyklowy gora kalwaria (4) - fot PiasecznoNews_pl

zdjęcia: PiasecznoNews.pl

Wypadek motocyklowy gora kalwaria (6) - fot PiasecznoNews_pl

zdjęcia: PiasecznoNews.pl

Świadkowie donoszą, że prędkość motocykla była duża. Stalowe ogrodzenie było mocno pogięte, a na jednym ze słupków zawisła przednia opona z resztkami felgi.

Policja nie podaje jeszcze przyczyny wypadku. Zbyt wcześnie jest też aby stwierdzić, czy mężczyźni jadący motocyklem byli pod wpływem alkoholu. W wypadku prawdopodobnie nie uczestniczył żaden inny pojazd. Kom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej w Piasecznie w rozmowie z nami zaznaczył jednak, że w tym miejscu nie dochodziło do tej pory do poważnych wypadków, mimo że w zapiskach znajduje się kilka stłuczek. Dodaje także, że nawierzchnia tej nocy była śliska. Zbyt wcześnie aby wyrokować, czy mężczyźni zginęli przez nadmierną prędkość, ale jak zauważa kom. Sawicki, rolę być może odegrało także uderzenie w ogrodzenie oraz w wybetonowany rów. Dokładne okoliczności zdarzenia są badane. (Miejsce zdarzenia na mapie.)

Kom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie apeluje rozwagę o bezpieczne zachowanie w ruchu drogowym: „Niech ta tragedia będzie ostrzeżeniem, niech uświadomi jak mocno ludzkie ciało jest narażone podczas tego typu wypadku.”

źródło zdjęć i informacji:
PiasecznoNews.pl

Wypadek motocyklowy gora kalwaria (5) - fot PiasecznoNews_pl

zdjęcia: PiasecznoNews.pl

Wypadek motocyklowy gora kalwaria (1) - fot PiasecznoNews_pl

zdjęcia: PiasecznoNews.pl

Wypadek motocyklowy gora kalwaria (7) - fot PiasecznoNews_pl

zdjęcia: PiasecznoNews.pl

Wypadek motocyklowy gora kalwaria (3) - fot PiasecznoNews_pl

zdjęcia: PiasecznoNews.pl

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl