Lonka w wielkim stylu wraca do Mistrzostw Świata Motocross!
Eliasz Davidson
12 czerwca 2013

Łukasz Lonka w Słowenii pokazał, że zdecydowanie zasłużył na szansę startów z najlepszymi!

Decyzją Polskiego Związku Motorowego, nasz najszybszy motocrossowiec Łukasz Lonka wystartował w 4 rundzie Mistrzostw Świata w klasie MX3. Lonia podczas eliminacji w Orehova Vas na Słowenii nie próżnował i wykorzystał daną mu szansę. W pierwszym biegu Łukasz dojechał na 9. pozycji, natomiast w drugim zgarnął holeshota i wyścig ukończył na 7. miejscu. W tym roku Lonia zaliczył jeszcze jeden start w serii Mistrzostw Świata MX3 w Valkenswaard. Dzięki punktom zdobytym w tych dwóch rundach, Polak w klasyfikacji generalnej zajmuje 11 miejsce.

Miejmy nadzieję, że PZM dotrzyma słowa i Łukasza będziemy mogli zobaczyć nie tylko podczas trzech dodatkowych eliminacji klasy MX3, ale również będzie miał okazję stanąć na staracie z największymi sławami Mistrzostw Świata klasy MX1.

Eliasz Davidson
Redaktor naczelny

Redaktor Offroad. Eliasz ma KTMa, kocha KTMy i wszystko to, co się z nimi wiąże. Jego pokój jest pomarańczowy, tak samo jak bokserki. Poza tym, uwielbia motocross -  w błocie objedzie nas wszystkich. Dwa razy. Masz sprawę? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły