Kozacki onboard na potężnym KX500 w dwusuwie!

- Eliasz Davidson

Kto by się podjął startu na takim zielonym potworze?

Dobrze wiemy, że tak jak my uwielbiacie dwusuwy. Tego dźwięku i zapachu przepalonej mieszanki nic nie jest w stanie zastąpić. W Ameryce fanów tych oldschoolowych crossówek jest tak wielu, że organizowane są oddzielne mistrzostwa tylko dla motocykli dwusuwowych. Ostatnio takie zawody odbyły się na legendarnym torze Glen Helen i jak zwykle nie brakowało prawdziwych świrów dosiadających „pił motorowych”. Dzisiaj mamy dla was kozacki onboard z tych zawodów od Seana Colliera, który postanowił dosiąść dwusuwowego KX500! Nie trzeba być znawcą tematu, żeby domyślić się, co maszyna o pojemności pół litra, mocy około 65 koni i wadze trochę ponad stu kilogramów potrafi zrobić z rękami, gdy dobrze odkręcimy manetkę gazu.

Jak widać na filmiku poniżej Sean nie ma problemu z ogarnianiem tego zielonego potwora, a jego potężny potencjał wykorzystał najpierw do efektownego holeshota, a potem do utrzymywania sporego prowadzenia. Pewnie Collier dowiózł by zwycięstwo do mety, ale…. Zresztą zobaczcie sami!

https://vimeo.com/124263325

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl