Egzotyczne MXGP Tajlandii dosłownie „od kuchni”

- Eliasz Davidson

Tak wyglądał egzotyczny przystanek motocrossowych mistrzostw świata w Tajlandii. 

Tegoroczne zmagania o tytuł mistrza świata w motocrossie są niezwykle emocjonujące za sprawą włączenia się do walki amerykańskiej legendy offroadu Ryana Villopoto. Zawodnik Monster Energy Kawasaki przed zakończeniem kariery postanowił przenieść się do Europy i spróbować zdetronizować panującego od 8 lat w MŚ Antonio Cairoliego.

Po niezbyt udanym debiucie podczas inaugurującego sezon Grand Prix Kataru, Ryan wrócił na kilka dni na Stary Kontynent, aby przeprowadzić kilka testów i jeszcze lepiej przygotować się do kolejnego przystanku w Tajlandii. Jak się okazało tego właśnie potrzebował Villopoto, bo podczas drugiej rundy Amerykanin rozdawał karty na szybkiej trasie w Azji, która ewidentnie przypadła mu do gustu. RV pewnie wygrał wyścig kwalifikacyjny i pierwszy bieg, a w drugim zameldował się na trzecim miejscu, zgarniając swoje pierwsze zwycięstwo w mistrzostwach świata.

Dla Ryana start w serii MXGP to nie tylko okazja do zdobycia tytułu, ale również do podróżowania po świecie, poznania innych kultur i zobaczenia niezwykłych miejsc. Podczas przystanku w Tajlandii za Ryanem podążał Dirt Shark, który nagrywał poczynania supercrossowego mistrza, rozmawiał z jego rywalami i zawodnikami klasy MX2 oraz uwiecznił „swoim okiem” rywalizację na trasie.

Zobaczcie, jak wygląda życie zawodników podróżujących po całym świecie z cyklem mistrzostw świata i zajrzyjcie za kulisy egzotycznego przystanku w Tajlandii.

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl