Egzotyczne MXGP Tajlandii dosłownie „od kuchni”
Eliasz Davidson
17 marca 2015

Tak wyglądał egzotyczny przystanek motocrossowych mistrzostw świata w Tajlandii. 

Tegoroczne zmagania o tytuł mistrza świata w motocrossie są niezwykle emocjonujące za sprawą włączenia się do walki amerykańskiej legendy offroadu Ryana Villopoto. Zawodnik Monster Energy Kawasaki przed zakończeniem kariery postanowił przenieść się do Europy i spróbować zdetronizować panującego od 8 lat w MŚ Antonio Cairoliego.

Po niezbyt udanym debiucie podczas inaugurującego sezon Grand Prix Kataru, Ryan wrócił na kilka dni na Stary Kontynent, aby przeprowadzić kilka testów i jeszcze lepiej przygotować się do kolejnego przystanku w Tajlandii. Jak się okazało tego właśnie potrzebował Villopoto, bo podczas drugiej rundy Amerykanin rozdawał karty na szybkiej trasie w Azji, która ewidentnie przypadła mu do gustu. RV pewnie wygrał wyścig kwalifikacyjny i pierwszy bieg, a w drugim zameldował się na trzecim miejscu, zgarniając swoje pierwsze zwycięstwo w mistrzostwach świata.

Dla Ryana start w serii MXGP to nie tylko okazja do zdobycia tytułu, ale również do podróżowania po świecie, poznania innych kultur i zobaczenia niezwykłych miejsc. Podczas przystanku w Tajlandii za Ryanem podążał Dirt Shark, który nagrywał poczynania supercrossowego mistrza, rozmawiał z jego rywalami i zawodnikami klasy MX2 oraz uwiecznił „swoim okiem” rywalizację na trasie.

Zobaczcie, jak wygląda życie zawodników podróżujących po całym świecie z cyklem mistrzostw świata i zajrzyjcie za kulisy egzotycznego przystanku w Tajlandii.

 

Eliasz Davidson
Redaktor naczelny

Redaktor Offroad. Eliasz ma KTMa, kocha KTMy i wszystko to, co się z nimi wiąże. Jego pokój jest pomarańczowy, tak samo jak bokserki. Poza tym, uwielbia motocross -  w błocie objedzie nas wszystkich. Dwa razy. Masz sprawę? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły