Chatfield Mistrzem Arenacrossu 2013!
Eliasz Davidson
20 lutego 2013

W Liverpoolu zakończyły się Mistrzostwa Wielkiej Brytanii, a zwycięstwo świętował Adam Chatfield.

Seria zawodów na hali wspierana przez Monster Energy dobiegła już d0 końca. Wielki finał odbył się na Echo Arenie, którą kibice wypełnili do ostatniego miejsca. Ci, którzy mogli na żywo śledzić zmagania podczas ostatniej rundy Mistrzostw Wielkiej Brytanii, byli świadkami kolejnego niesamowitego show na wyspach.

Zobaczcie videorealcję z ostatniej, czwartej rundy Arenacross:

 

Liderem serii przed zawodami w Liverpoolu i faworytem do zgarnięcia tytułu był Adam Chatfield z zespołu Buildbase Honda. Jednak tylko 9-punktowa przewaga nad Jackem Brunellem nie dawała Chatfieldowi pewności.

W finale po starcie Adam jechał na ostatniej pozycji i musiał ostro przeciskać się, aby nie stracić tytułu. Tym bardziej, że w wyścigu  prowadził jego największy rywal, Brunell. Jednak Jack nie wytrzymał presji i przewrócił się oddając prowadzenie ubiegłorocznemu mistrzowi Nevillowi Bradshaw. Nev dowiózł prowadzenie do mety i stanął na najwyższym stopniu podium w tych zawodach. Adam Chatfield dojechał na 4. miejscu, a tym wynikiem zapewnił sobie tytuł Mistrza Wielkiej Brytanii w Arenacrossie 2013.

Wyniki 4 rundy, Liverpool
1. Neville Bradshaw – Putoline Honda
2. Cyrille Coulon
3. Martin Barr
4. Adam Chatfield – Buildbase Honda
5. Charles-Le-Francoise
6. Jack Brunell

Klasyfikacja generalna Mistrzostw Wielkiej Brytanii w Arenacrossie
1. Adam Chatfield – Buildbase Honda – Mistrz
2 . Neville Bradshaw – Putoline Honda
3.  Jack Brunell
4. Martin Barr
5. Cycrille Coulon
6. Tom Church
7. Carl Nunn
8. Charles-Le-Francoise
9. Mickael Mussquin – Buildbase Honda
10. Graeme Irwin

Eliasz Davidson
Redaktor naczelny

Redaktor Offroad. Eliasz ma KTMa, kocha KTMy i wszystko to, co się z nimi wiąże. Jego pokój jest pomarańczowy, tak samo jak bokserki. Poza tym, uwielbia motocross -  w błocie objedzie nas wszystkich. Dwa razy. Masz sprawę? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły