Taddy Błażusiak w offroadowej drodze na stadion Euro 2012
Piotr Jędrzejak
1 czerwca 2012

Światowej sławy motocyklista Tadek Błażusiak na co dzień unika tradycyjnych asfaltowych dróg i spełnia się w off roadzie.

Informacja prasowa

Dlatego też poproszony przez hiszpańskiego kolegę o opracowanie trasy z lotniska na stadion w Gdańsku, przygotował swój alternatywny przewodnik. Dany Torres, hiszpański zawodnik FMX, niebawem wybierze się do Gdańska kibicować reprezentacji swojego kraju.

„Dany przyjeżdża ze znajomymi na turniej. Zadzwonił do mnie i zapytał, czy mogę mu sprawdzić trasę z lotniska na stadion. Nigdy nie był w Gdańsku, a jest wielkim kibicem hiszpańskiej kadry.” – wspomina Błażusiak.


Taddy narzuca tempo w budowaniu autostrad

Taddy oczywiście podjął wyzwanie. Na prośbę Torresa sprawdził, jak z lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku dojechać na PGE Arenę – stadion, na którym reprezentacja Hiszpanii będzie rozgrywać mecze fazy grupowej. Dwukrotny mistrz świata w SuperEnduro nie mógł sobie odmówić przyjemności i parokrotnie zbaczał z wyznaczonej dla kibiców trasy, by w pełni wykorzystać off-roadowe umiejętności.

Na przekór dyskusjom o polskich drogach, Błażusiak martwi się, że niedługo będzie musiał jeździć po asfalcie. Na KTMie 350 EXC żadne podłoże nie jest mu straszne. Hałdy, lasy, pagórki, żwir – to jego żywioł.

Złoty medalista Igrzysk Sportów Ekstremalnych X-Games 2011 po drodze ściga się z samolotem, zaskakuje pracowników budowy i szaleje na Nabrzeżu Węglowym. Nie może też zabraknąć wizyty na plaży i w Porcie Gdańskim. Okazuje się, że droga na stadion może być niezwykle emocjonująca i bardzo malownicza!

Subiektywny przewodnik Błażusiaka „Droga na stadion” będzie można zobaczyć w TVP Sport. Premiera odbyła się 31. maja o godz. 22:45,  natomiast powtórki zaplanowane są na piątek, 1.06, o godz. 19:55 oraz czwartek, 7.06 o 23:15

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły