Ride to Work 2012 – Dzień Jazdy Motocyklem Do Pracy już 18 czerwca!
Piotr Jędrzejak
1 czerwca 2012

W trzeci poniedziałek czerwca jedź do pracy motocyklem!

Dzień Jazdy Motocyklem Do Pracy po raz pierwszy odbył się w 1992 roku, a inspiracją dla organizatorów była kampania reklamowa ciuchów motocyklowych z hasłem, które do dziś widnieje na logo: „pracuję żeby jeździć – jeżdżę żeby pracować”. Od 2008 roku, aby „święto” było łatwiejsze do obchodzenia, data została zmieniona na trzeci poniedziałek czerwca. Tym razem będzie to już 21. edycja Dnia.

Cele Międzynarodowego Dnia Jazdy Motocyklem do Pracy, jak można przeczytać na oficjalnej stronie, to demonstracja:
– liczby motocyklistów szerokiej publiczności oraz politykom,
– że motocykliści znajdują się na wszystkich stanowiskach pracy i ścieżkach życia,
– że motocykliści mogą zredukować korki i oszczędzić miejsca parkingowe w dużych miastach,
– że motocykle tak samo dobrze służą do przemieszczania się, jak do rekreacji,
– że motocyklizm to dobro społeczne.

Ride to Work Day jest oczywiście bardzo popularny w Wielkiej Brytanii. Z tej okazji w salonach motocyklowych są grille i solidne wyprzedaże, a angielski organizacja odpowiedzialna za Dzień nagrała nawet spot reklamowy, przy okazji nawiązując do tego, jak ważne jest zabezpieczanie się:

To, że motocykle oszczędzają, czas, pieniądze i stres w drodze do pracy, jest faktem niezaprzeczalnym. Ostatnio nawet potwierdziły to badania. Do międzynarodowego Dzień Jazdy Motocyklem Do Pracy mamy jeszcze sporo czasu, bo ponad trzy tygodnie. W takim razie pozostaje Wam nic innego, jak zapisać sobie tą datę w kalendarzu i przekazać wszystkim znajomym! Pojedziecie motocyklem?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły