Casey Stoner z dziką kartą na Philip Island 2013?
Piotr Jędrzejak
1 czerwca 2012

Czy Casey będzie potrzebował zastrzyku wyścigowej adrenaliny w roku 2013 przeznaczonym na odpoczynek?

Nie ważne, czy się go lubi, czy nie, ale rację trzeba przyznać. Stoner jest ostatnio jednym z najbardziej spektakularnie jeżdżących i wygrywających zawodników. Jak powiedział nawet Rossi, odejście Caseya będzie wielką stratą dla MotoGP. Przyznajcie, czy nie będzie Wam brakowało zakrętów pokonywanych bokiem lub z łokciem trącym po krawężnikach?

W sezonie 2013 jednak Stoner jeszcze raz pokaże się w MotoGP. Tak przynajmniej twierdzi Dario Marchetti, szef instruktorów Ducati Riding Experience oraz inspektor techniczny, wielokrotny zwycięzca Daytona, zdobywca podium w Mistrzostwach Endurance, 4-krotny mistrz Włoch i zawodnik startujący w GP 500. Dario siedział w czasie treningów z komentatorami Sportmediaset i to właśnie wtedy twierdził, że taki scenariusz jest możliwy.

O opinię na ten temat zapytany został również Cristian Gabarrini, szef zespołu Stonera od 2007 roku. On również uważa, że plotka ta jest całkiem prawdopodobna. Chcielibyście zobaczyć Stonera w następnym sezonie raz jeszcze?

Póki co w Katalonii odbyły się dwie sesje treningowe, w których Australijczyk był odpowiednio pierwszy i dziesiąty.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły