Startuje cykl World Enduro Super Series: znamy datę Red Bull 111 Megawatt 2018!

- MotoRmania

World Enduro Super Series to nowe mistrzostwa, które połączą Hard Enduro, klasyczne enduro, cross country i wyścigi po plaży. Tylko najbardziej wszechstronny zawodnik będzie w stanie dobrze poradzić sobie podczas wszystkich przystanków i sięgnąć po tytuł mistrza WESS 2018. Pierwszy przystanek serii to Extreme XL Lagares w Portugalii, który odbędzie się już w najbliższy weekend. Jako piąty w cyklu zaplanowany został Red Bull 111 Megawatt. Kultowe zawody w Kopalni PGE odbędą się 8-9 września 2018.

informacja prasowa

Cykl wystartuje od 14. edycji portugalskiego Extreme XL Lagares, który jest już stałym przystankiem w kalendarzu Hard Enduro. Najbardziej znany jest ze swojego charakterystycznego prologu, podczas którego zawodnicy ścigają się jeden na jednego po ciasnych, brukowych ulicach i schodach miasta Porto. Później zawodnicy ruszą w pobliskie góry, gdzie czeka ich twarda i wymagająca jazda. Relacje z trasy będzie można śledzić w sobotę (12 maja) o 19:00, na redbull.tv na dedykowanej stronie redbull.tv.

Tadek Błażusiak w Red Bull 111 Megawatt fot. Bartek WolińskiWorld Enduro Super Series to cykl, który “przywrócił” z emerytury Tadeusza Błażusiaka:

„Kiedy pierwszy raz usłyszałem o nowym cyklu World Enduro Super Series, wiedziałem, że muszę wrócić z emerytury”, powiedział Błażusiak. „Przez całą karierę czekałem na taką serię i w końcu się doczekałem. To cykl, który połączy wszystkie elementy enduro. Jeżeli jesteś w stanie wygrać tytuł WESS, oznacza, że jesteś największym kozakiem na motocyklu”.

Piąta edycja Red Bull 111 Megawatt odbędzie się już tradycyjnie – we wrześniu w Kopalni PGE. Wszyscy, którzy chcą ponownie stanąć ramię w ramię z Błażusiakiem i zmierzyć się w tej unikalnej lokalizacji powinni zapisać datę 8-9 września 2018.

WORLD ENDURO SUPER SERIES – KALENDARZ NA 2018 ROK

Runda 1. Extreme XL Lagares (Portugalia) 11 – 13 maja
Runda 2. Erzbergrodeo Red Bull Hare Scramble (Austria) 31 maja – 3 czerwca
Runda 3. Trèfle Lozérien AMV (Francja) 8 – 10 czerwca
Runda 4. Red Bull Romaniacs (Rumunia) 24 – 28 lipca
Runda 5. Red Bull 111 Megawatt (Polska) 8 – 9 września
Runda 6. Gotland Grand National (Szwecja) 26 – 27 października
Runda 7. Red Bull Knock Out (Holandia) 10 listopada

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl