Świetny wynik Polaków w MŚ FIM EWC na Słowacji

- MotoRmania

Motocykliści polskiego zespołu Wójcik Racing Team zajęli wysokie, dwunaste miejsce w klasyfikacji generalnej ośmiogodzinnego wyścigu mistrzostw świata FIM EWC na słowackim torze Slovakiaring. Polacy byli także dziesiąci w klasyfikacji klasy EWC oraz drudzy w trofeum Dunlopa.

Informacja Prasowa

Trójka w składzie Paweł i Marek Szkopek oraz Adrian Pasek, zmieniając się za kierownicą 200-konnej Yamahy R1, pokonała na Słowacji aż 218 okrążeń, czyli blisko 1300 kilometrów, zaledwie dziewięć razy zatrzymując się w alei serwisowej na obowiązkowy pit stop polegający na wymianie opon, tankowaniu i zmianie zawodnika.

Polski zespół, który w poprzednim sezonie zdominował rywalizację w mistrzostwach Polski, w mistrzostwach świata FIM EWC debiutował właśnie na Słowacji, zajmując tam rok temu wysokie, siedemnaste miejsce. W tym roku ekipa Grzegorza Wójcika rywalizuje w pełnym, składającym się z pięciu wyścigów długodystansowych, cyklu. Sobotni wynik jest jej najlepszym rezultatem w MŚ.

Adrian Pasek w akcji

Adrian Pasek w akcji

Kolejny ośmiogodzinny wyścig FIM EWC odbędzie się już 9 czerwca na niemieckim torze Oschersleben. Sezon 2017-2018 dobiegnie końca w lipcu na japońskim torze Suzuka. Najpierw jednak zawodników Wójcik Racing Teamu czeka start w pierwszej rundzie mistrzostw Polski WMMP, która w ostatni weekend maja odbędzie się na torze w Poznaniu.

„Ten wynik to owoc ciężkiej pracy całej ekipy, od zawodników przez mechaników, aż po całą obsługę pracującą za kulisami – mówi Grzegorz Wójcik. – Traktujemy nasz debiutancki sezon jak rok nauki, dlatego tym bardziej cieszy nas tak świetny rezultat. Z każdym wyścigiem chcemy robić kolejny krok w kierunku czołówki, a dzisiejszy start mocno nas do tego przybliża. Wielkie podziękowania dla całej czwórki naszych zawodników. Czwórki, ponieważ na Słowacji kapitalnie spisali się nie tylko Paweł, Marek i Adrian, ale także nasz rezerwowy Paweł Górka, który intensywnie pracował za kulisami, kontrolując strategię, zużycie paliwa oraz niezawodnych opon Dunlop. Perfekcyjnie spisała się również Yamaha R1, co pokazuje nie tylko nasz najlepszy wynik w historii startów w FIM EWC, ale także zwycięstwo ekipy YART, której gorąco gratulujemy.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl