Pomnik z brązu oraz Dzień Nickiego Haydena w jego rodzinnym mieście
Piotr Jędrzejak
13 maja 2018

Najbliższa rodzina Nickiego oraz miasto Owensboro uhonoruje pamięć Mistrza Świata z 2006 roku.

Rodzice, rodzeństwo oraz narzeczona Nickiego Haydena ogłosili ceremonię odsłonięcia pomnika, który uhonoruje jego pamięć. Statuetka Kentucky Kida stanie w jego rodzinnym mieście Owensboro, stworzy ją George Lundeen, a w całym przedsięwzięciu pomaga także urząd miasta. Nicky zmarł tragicznie w wypadku rowerowym w maju 2017 roku w Misano, gdzie niebawem otwarty zostanie „Ogród Nickiego Haydena”.

Pomnik odzwierciedlał będzie moment z uroczystego okrążenia tuż po zwycięstwie Nickiego na torze Laguna Seca w 2006 roku. Na pomniku znajdzie się również amerykańska flaga, podobnie jak na zdjęciu:

Rzeźba zostanie odsłonięta 8 czerwca na frontowym trawniku przed Centrum Konferencyjnym Owensboro. Wtedy też burmistrz miasta, Tom Watson odczyta proklamację, ustanawiającą następny dzień, Dniem Nickiego Haydena. Będzie to 9 czerwca, czyli 9.06 lub pisząc po amerykańsku 6/9. Zupełnie jak numer startowy Kentucky Kida.

„Nicky opuścił nas niemal rok temu i wciąż tęsknimy za nim każdego dnia” – powiedział starszy brat mistrza, Tommy Hayden. „Doceniamy wsparcie, którym nasza rodzina została obdarzona przez fanów w ostatnich 12 miesiącach oraz nie możemy się doczekać, aż wielu z Was zobaczy, jak odsłaniamy ten piękny hołd dla Nickiego. Chcemy podziękować Miastu Owensboro za wsparcie dla projektu. Nicky kochał to miasto i był dumny mogąc je reprezentować, a więc to właściwe, aby był tutaj zapamiętany.”

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły