Pomnik z brązu oraz Dzień Nickiego Haydena w jego rodzinnym mieście

- Piotr Jędrzejak

Najbliższa rodzina Nickiego oraz miasto Owensboro uhonoruje pamięć Mistrza Świata z 2006 roku.

Rodzice, rodzeństwo oraz narzeczona Nickiego Haydena ogłosili ceremonię odsłonięcia pomnika, który uhonoruje jego pamięć. Statuetka Kentucky Kida stanie w jego rodzinnym mieście Owensboro, stworzy ją George Lundeen, a w całym przedsięwzięciu pomaga także urząd miasta. Nicky zmarł tragicznie w wypadku rowerowym w maju 2017 roku w Misano, gdzie niebawem otwarty zostanie „Ogród Nickiego Haydena”.

Pomnik odzwierciedlał będzie moment z uroczystego okrążenia tuż po zwycięstwie Nickiego na torze Laguna Seca w 2006 roku. Na pomniku znajdzie się również amerykańska flaga, podobnie jak na zdjęciu:

Nicky Hayden Laguna Seca 2006

Rzeźba zostanie odsłonięta 8 czerwca na frontowym trawniku przed Centrum Konferencyjnym Owensboro. Wtedy też burmistrz miasta, Tom Watson odczyta proklamację, ustanawiającą następny dzień, Dniem Nickiego Haydena. Będzie to 9 czerwca, czyli 9.06 lub pisząc po amerykańsku 6/9. Zupełnie jak numer startowy Kentucky Kida.

„Nicky opuścił nas niemal rok temu i wciąż tęsknimy za nim każdego dnia” – powiedział starszy brat mistrza, Tommy Hayden. „Doceniamy wsparcie, którym nasza rodzina została obdarzona przez fanów w ostatnich 12 miesiącach oraz nie możemy się doczekać, aż wielu z Was zobaczy, jak odsłaniamy ten piękny hołd dla Nickiego. Chcemy podziękować Miastu Owensboro za wsparcie dla projektu. Nicky kochał to miasto i był dumny mogąc je reprezentować, a więc to właściwe, aby był tutaj zapamiętany.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl