W Misano powstanie ogród ku pamięci Nickiego Haydena
Piotr Jędrzejak
6 kwietnia 2018

Niebawem minie rok od tragicznej śmierci Mistrza Świata MotoGP z 2006 roku. Mimo, że Nickiego Haydena już z nami nie ma, to pamięć o nim nie zanika. W Misano Adriatico, w okolicy jego fatalnego wypadku rowerowego, pojawi się ogród ku pamięci Nickiego.

Ogród „Giardino Nicky Hayden” powstanie przy skrzyżowaniu ulic via Ca’ Raffaelli oraz via Tavoleto. Zbudowany zostanie przez i przy wsparciu jednego z przyjaciół Nickiego, jego mechanika za czasów jazdy w Repsol Hondzie, Denisa Pazzaglini. Miejsce pod ogród zostało przekazane przez Urząd Miasta Misano za darmo. Prace rozpoczną się już w tym tygodniu, a data uroczystego otwarcia zaplanowana jest na 22. maja, w rocznicę śmierci Nickiego.

Burmistrz miasta, Stefano Giannini opowiada:
„Instalacja przyjmie nazwę „Giardino Nicky Hayden”. Urząd Miasta Misano natychmiastowo zaakceptował prośbę wniesioną przez przyjaciela Nickiego Haydena. Ten młody zawodnik z USA znalazł swoje miejsce w Misano, a Denis Pazzaglini, jego mechanik z czasów startów w MotoGP, szybko stał się bliskim przyjacielem. Los utrzymał tych mężczyzn blisko siebie aż do kilku godzin przed tragicznym wypadkiem, a teraz pozwoli im znowu jeździć razem po ulicach Misano.”

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły