W Misano powstanie ogród ku pamięci Nickiego Haydena

- Piotr Jędrzejak

Niebawem minie rok od tragicznej śmierci Mistrza Świata MotoGP z 2006 roku. Mimo, że Nickiego Haydena już z nami nie ma, to pamięć o nim nie zanika. W Misano Adriatico, w okolicy jego fatalnego wypadku rowerowego, pojawi się ogród ku pamięci Nickiego.

Ogród „Giardino Nicky Hayden” powstanie przy skrzyżowaniu ulic via Ca’ Raffaelli oraz via Tavoleto. Zbudowany zostanie przez i przy wsparciu jednego z przyjaciół Nickiego, jego mechanika za czasów jazdy w Repsol Hondzie, Denisa Pazzaglini. Miejsce pod ogród zostało przekazane przez Urząd Miasta Misano za darmo. Prace rozpoczną się już w tym tygodniu, a data uroczystego otwarcia zaplanowana jest na 22. maja, w rocznicę śmierci Nickiego.

Burmistrz miasta, Stefano Giannini opowiada:
„Instalacja przyjmie nazwę „Giardino Nicky Hayden”. Urząd Miasta Misano natychmiastowo zaakceptował prośbę wniesioną przez przyjaciela Nickiego Haydena. Ten młody zawodnik z USA znalazł swoje miejsce w Misano, a Denis Pazzaglini, jego mechanik z czasów startów w MotoGP, szybko stał się bliskim przyjacielem. Los utrzymał tych mężczyzn blisko siebie aż do kilku godzin przed tragicznym wypadkiem, a teraz pozwoli im znowu jeździć razem po ulicach Misano.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl