Red Bull 111 Megawatt już w weekend: ważne informacje, harmonogram, mapa

- Piotr Jędrzejak

Sprawdźcie harmonogram, mapkę oraz listę przedmiotów, które można i nie można wnosić na teren. Sprawdźcie też, jakie atrakcje dodatkowe przewidział organizator. Kopalnia Bełchatów czeka!

Największy w Europie Środkowo-Wschodniej masowy wyścig motocyklowego enduro już w ten weekend zawita ponownie do Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów w Gminie Kleszczów! Mamy garść najważniejszych informacji dla każdego, kto chce pojawić się na Red Bull 111 Megawatt. Byliśmy tam rok temu i teraz też wpadniemy!

Red Bull 111 Megawatt (6)

DOJAZD:
Impreza RED BULL 111 MEGAWATT to impreza masowa, na którą wybierać będzie się kilkadziesiąt tysięcy widzów. Na załączonej mapie poniżej zaznaczona jest najprostsza droga dojazdowa do terenów parkingów oraz dojście do wejścia na teren imprezy. Dodatkowo na drogach dojazdowych ustawione będą znaki, które pokierują Cię w odpowiednie miejsce. Wjeżdżając na obwodnicę ZMNIEJSZ PRĘDKOŚĆ, PATRZ NA ZNAKI I UWAŻAJ NA PIESZYCH zdążających do wejścia na teren imprezy.

Jeśli przyjeżdżasz SAMOCHODEM lub BUSEM kieruj się na oznaczony bezpłatny parking kilkaset metrów od wejścia na teren imprezy. Parking ten znajduje się na terenie ścierniska i pomieści kilkanaście tysięcy samochodów. NIE PARKUJ „BYLE GDZIE”! Jeśli zajmiesz pobocze w okolicach wejścia, Twój samochód zostanie odholowany, zgodnie z obowiązującymi znakami.

Jeśli przyjeżdżasz NA DWÓCH KÓŁKACH jesteś uprzywilejowany – możesz zaparkować dokładnie naprzeciwko wejścia, na terenie przygotowanego parkingu moto.

GOŚCIE SPECJALNI i akredytowane MEDIA dysponują osobnym wjazdem na teren, zlokalizowanym niedaleko ronda. Wewnątrz terenu imprezy dostępny jest dla nich specjalny parking.

Red Bull 111 Megawatt (5)

TEREN:
Impreza RED BULL 111 MEGAWATT jest imprezą rozgrywającą się na terenie kopalni. Podłoże, po którym przyjdzie Ci się poruszać to ziemia i piach. Warunki przypominają pobyt na pustyni lub na plaży, ale nie radzimy tutaj chodzić w klapkach. W czasie opadów teren zamienia się w błotnisty płaskowyż, dlatego jednym z najważniejszych sprzętów, w który musisz się zaopatrzyć będą wygodne, trwałe i przystosowane do warunków terenowych BUTY. Oprócz butów niezbędnym elementem garderoby jest NAKRYCIE GŁOWY oraz ciepła KURTKA PRZECIW WIATROWI I DESZCZOWI.

DODATKOWO MOŻESZ ZABRAĆ:
– coś do picia w plastikowej butelce
– aparat fotograficzny / kamerę (NIE drona)
– lekkie składane krzesełko
– wózek i jedzenie specjalne np. dla niemowląt (przygotuj się jednak na „plażowe” warunki transportu wózka) oraz leki, które musisz zażywać
– terenowe auto zdalnie sterowane i inne zabawki „do piasku” (NIE drony)

NIE ZABIERAJ, bo będziesz musiał wyrzucić przed wejściem lub zdeponować za opłatą:
– szklanych opakowań (butelek, słoików itd.)
– napojów alkoholowych
– jedzenia
– grilla lub innych palenisk oraz stolików, krzeseł i parasoli plażowych
– dronów i wszelkich sprzętów latających
– silników (zwyczajowe narzędzie do dopingu)
– przedmiotów niebezpiecznych (pałek, noży)

Red Bull 111 Megawatt (1)

ZACHOWANIE NA TERENIE:
Aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim widzom, teren imprezy został odgrodzony od miejsc potencjalnie niebezpiecznych. W szczególności zagrodzona jest droga na teren toru oraz w miejsca nieprzygotowane do przyjęcia publiczności ze względu na podłoże. NIE PRZEKRACZAJ TAŚMY, NIE PRÓBUJ PRZEDOSTAWAĆ SIĘ PRZEZ OGRODZENIA, wszystko, co potrzebne do świetnego odbioru imprezy znajduje się na dostępnym dla Ciebie terenie.

Po wejściu na teren imprezy trafisz na taras widokowy, z którego rozciąga się panoramiczny widok na tor zawodów. Po lewej, poniżej tarasu znajduje się miasteczko imprezy, gdzie czeka na Ciebie mnóstwo atrakcji. Wśród nich m.in.
– najlepsze miejsca do oglądania, przy samym torze
– szeroki wybór kulinariów
– grill, burgery, food trucki
– strefa z piwem
– zimny Red Bull
– stoiska sponsorów i partnerów
– sprzedaż gadżetów
– telebim, na którym wyświetlane będą wyniki i relacje z trasy
– strefy toalet

Red Bull 111 Megawatt (7)

FILMOWANIE I FOTOGRAFOWANIE:
Impreza RED BULL 111 MEGAWATT obfitować będzie w spektakularne przejazdy motocykli, które z pewnością zainteresują niejednego amatora dobrych zdjęć. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego pozwalamy wnosić na teren imprezy wszelkie urządzenia nagrywające. Wyjątkiem są pojazdy latające.

W dn. 1-9.09 w promieniu 5 km od imprezy obowiązuje ZAKAZ UŻYWANIA DRONÓW I WSZELKICH INNYCH URZĄDZEŃ LATAJĄCYCH (np. motolotni). Wiąże się to z faktem, iż impreza będzie przez nas nagrywana przy użyciu helikoptera i musi on bezpiecznie poruszać się po niebie.

Wszelkie urządzenia latające wniesione na teren imprezy zostaną zarekwirowane. Pełny regulamin imprezy będzie znajdował się przy wejściu.

MAPA DOJAZDÓW I IMPREZY:

mapa imprezy red bull 111 megawatt 2015

Link do parkingu na Mapach Google.

PROGRAM IMPREZY: 

SOBOTA 5.09 – KWALIFIKACJE – teren imprezy otwarty w godz. 11:00-19:00.

O godz. 12:00 startują przejazdy kwalifikacyjne na dwóch przygotowanych odcinkach trasy. 800 zawodników będzie startować w kolejności według numerów startowych.

Oficjalne wyniki zostaną podane po zakończeniu wszystkich przejazdów, ok. godz. 18:30. O kwalifikacji do wyścigu finałowego zdecyduje suma czasów obu przejazdów. Zakwalifikuje się 500 najszybszych zawodników.

NIEDZIELA 6.09 – WYŚCIG GŁÓWNY – teren imprezy otwarty w godz. 10:00-19:00.

Start wyścigu finałowego o godz. 13:11. 3 okrążenia, każde po ok. 21 kilometrów; najlepsi ukończą wyścig w ok. 2 godziny (15:15 na mecie poznamy zwycięzców). Limit czasu dla wszystkich zawodników wynosi 4 godziny, po tym czasie wyścig zostanie zatrzymany. Oficjalne wyniki zostaną podane ok. godz. 18:00.

Taddy Błażusiak niestety nie weźmie udziału w rajdzie, ale będzie czekał na Was na miejscu – sprawdźcie dlaczego.

Taddy na Megawatt 2015

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl