Colin Edwards przepytuje Valentino Rossiego

- MotoRmania

Valentino sypie odpowiedziami, które nie są nowością, ale są na tyle bezpośrednie, że warto je zapamiętać.

Tuż przed sensacyjnym GP na torze Silverstone miał miejsce dość ciekawy wywiad… W rolę dziennikarza wcielił się dawny kolega zespołowy Rossiego, legenda wyścigów i mistrz Superbike, Colin Edwards, który teraz współpracuje z brytyjskim kanałem telewizyjnym BT Sports – był także dodatkowym komentatorem w trakcie wyścigu. Colin został wysłany na misję, aby zadać Rossiemu kilka trudnych pytań.

Wiadomo, że cały wywiad to raczej akcja marketingowa, a poruszone tematy nie są żadną nowością, ale mimo wszystko oglądamy z zaciekawieniem. Po pierwsze dlatego, że Colin to ciekawa i zabawna osobowość, a po drugie można przyznać, że Rossi wali odpowiedziami prosto z mostu.

Padło kilka wartych zapamiętania stwierdzeń, jak „przejście do Ducati było wielkim błędem”, czy „do Yamahy wróciłem ze spuszczoną głową i podkulonym ogonem”. Na temat swoich kontaktów z Jorge Lorenzo, Vale powiedział, że „teraz jest OK”, jednak dzięki niemu „nauczył się rozróżniać zawodnika w kasku oraz człowieka”. Rossi przyznał, że stosunki pomiędzy zawodnikami na torze oraz poza torem to dwie różne sprawy. A z Jorge mają „długą historię, jak każda para”.

Colin zapytał też, na jaką pogodę w czasie brytyjskiego wyścigu czeka Vale. Ten odpowiedział, że chciałby, aby było sucho – ale jak sami wiecie, padało, a Doktor wygrał. Vale ma oczywiście wielkie nadzieje przed domową rundą w Misano, Yamaha sprawuje się tam dobrze, ale z wskazując ze śmiechem na plakat z Jorge, przyznał, że „moim problemem w Misano będzie on” – obaj wygrali tam 3-krotnie.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl