Finałowa runda X Games – Taddy zgarnia złoto! [zobacz video]
Piotr Jędrzejak
5 sierpnia 2013

Przez 12 okrążeń Tadek nie popełnił nawet najmniejszego błędu!

W miniony weekend w Los Angeles odbyły się ostatnie w tym roku igrzyska sportów ekstremalnych X Games i to właśnie Tadek Błażusiak wygrał złoty medal w rozgrywanych tam zawodach Endurocross!

Po wyjściu z bramek startowych Taddy zgarnął holeshota, a cała reszta wyścigu okazała się dla niego równie idealna – przez 12 okrążeń nie popełnił nawet najmniejszego błędu. W pierwszej połowie naciskał go Mike Brown, jednak zaliczył upadek na sekcji z kamieniami. Następnie Błażusiaka doganiał Colton Haaker, jednak ten również popełnił błąd. Jak Tadek powiedział później, wyścig był idealny. W taki sposób Polak zamknął sezon X Games 2013 złotymi klamrami, zdobywając dwa złote medale: pierwszy podczas rundy otwierającej serię X-Games w Foz de Iguacu w Brazylii, a drugi podczas zamykającej serię X Games rundy w Los Angeles, USA. Przed Tadkiem jest jeszcze między innymi pięć spotkań AMA Endurocross – pierwsze z nich już 21. sierpnia.

Obejrzycie cały wyścig, czyli 8 minut niesamowitej jazdy Tadka:

Krótkie podsumowanie rundy:

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły