Finałowa runda X Games – Taddy zgarnia złoto! [zobacz video]

- Piotr Jędrzejak

Przez 12 okrążeń Tadek nie popełnił nawet najmniejszego błędu!

W miniony weekend w Los Angeles odbyły się ostatnie w tym roku igrzyska sportów ekstremalnych X Games i to właśnie Tadek Błażusiak wygrał złoty medal w rozgrywanych tam zawodach Endurocross!

Po wyjściu z bramek startowych Taddy zgarnął holeshota, a cała reszta wyścigu okazała się dla niego równie idealna – przez 12 okrążeń nie popełnił nawet najmniejszego błędu. W pierwszej połowie naciskał go Mike Brown, jednak zaliczył upadek na sekcji z kamieniami. Następnie Błażusiaka doganiał Colton Haaker, jednak ten również popełnił błąd. Jak Tadek powiedział później, wyścig był idealny. W taki sposób Polak zamknął sezon X Games 2013 złotymi klamrami, zdobywając dwa złote medale: pierwszy podczas rundy otwierającej serię X-Games w Foz de Iguacu w Brazylii, a drugi podczas zamykającej serię X Games rundy w Los Angeles, USA. Przed Tadkiem jest jeszcze między innymi pięć spotkań AMA Endurocross – pierwsze z nich już 21. sierpnia.

Obejrzycie cały wyścig, czyli 8 minut niesamowitej jazdy Tadka:

Krótkie podsumowanie rundy:

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl