Ranczo Rossiego: okrązenie po owalu + prosta telemetria
Piotr Jędrzejak
10 lutego 2017

Najlepsi zawodnicy trenują na flat tracku i nie jest to żadną tajemnicą. Sami chętnie się tym chwalą, z kilku powodów.

Po pierwsze, ten sposób treningów wnosi bardzo dużo do kontroli motocykla i pracy ciałem szczególnie przy poślizgach. Po drugie, trzecie i osiemnaste, ślizganie się na motocyklu jest modne i naprawdę fajne. Zresztą gwiazdy MotoGP nagrały prezentację, w której opowiadają, jak bardzo dużo dał im flat track.

Rossi wrzucił teraz onboard z okrążenia po swoim własnym torze flat-trackowym w miejscowości Tavullia. Uściślając, jest to okrążenie wyłącznie po owalu, połączenie dużego i małego okręgu. Takie okrążenie to około 700-800 metrów. Rossi nagrał onboard z prostą telemetrią naniesioną z danych z kamery GoPro:

Zwróćcie uwagę na moment zamknięcia gazu – to wtedy Rossi wprowadza motocykl w poślizg, dohamowując do zakrętu bokiem, odwracając w ten sposób motocykl już w stronę wyjścia. Zauważcie też, jak wcześnie dodaje gazu – może to zrobić dzięki temu, że motocykl już jest częściowo odwrócony, a do tego również wychodzi z zakrętu poślizgiem na odkręconym gazie, tzn powerslidem.

Jeżeli stwierdzicie, że podoba się Wam taka jazda i wygląda na ciekawą zabawę, zapraszamy na MotoRmania Slajd Zone. Trenujemy dokładnie to samo, co Valentino Rossi czy inni zawodnicy MotoGP, ale na trochę mniejszych maszynach. Sprawdźcie szczegóły!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły