Zaprojektuj zbiornik i wygraj Harley-Davidsona

- MotoRmania

„Art Of Custom” – stwórz własny projekt graficzny na zbiornik paliwa i wygraj motocykl Harley-Davidson.

Informacja prasowa

Harley-Davidson, najbardziej kultowa marka motocyklowa na świecie, która od wielu lat wychodzi naprzeciw indywidualnym potrzebom klientów, we współpracy z wybitnymi współczesnymi artystami, ogłasza konkurs pod nazwą „Art Of Custom”, którego celem jest wyłonienie oryginalnych i nowatorskich projektów artystycznych na zbiorniki paliwa motocykli Harley-Davidson.

Kampania medialna promująca konkurs „Art Of Custom” rozpoczęła się w popularnej dzielnicy Miami, Wynwood Art District, słynącej z muru, na którym najwybitniejsi artyści uliczni z całego świata umieszczają swoje dzieła. Na inaugurację kampanii, ambasador konkursu – artysta Lebo, którego twórczość zdobi mury i galerie Wynwood, wykonał trzy oryginalne projekty graficzne na zbiornikach paliwa motocykli Harley-Davidson. Owe projekty, które ucieleśniają ducha marki, można podziwiać na wirtualnej ekspozycji zbiorników paliwa Harley-Davidson prezentującej modele znajdujące się na autentycznej Ścianie Zbiorników (Tank Wall) w Muzeum Harley-Davidson w Milwaukee (USA).

Aby zachęcić uczestników konkursu, wielu artystów, m.in. Lebo czy znany irlandzki twórca portretów Terry Bradley, ozdobili kilka zbiorników Harley-Davidson oryginalnymi projektami.

Infinite Sky (by Lebo)Rebel (by Frank Savage)Hold Fast (by Terry Bradley)

Oprócz nowych projektów, na wirtualnej ścianie można również obejrzeć najbardziej kultowe projekty z minionego stulecia, m. in. klasyczny FX Super Glide autorstwa Williego G. Davidsona z 1971 r. oraz projekt Cross Bones z 2008 r. – prototyp motocykla, na którym jeździł Kapitan Ameryka w hollywoodzkim szlagierze z 2011 r.

Młodzi artyści i projektanci mogą na wirtualnej ścianie pobrać szablon zbiornika i dać upust swoim wizjom artystycznym związanym z marką Harley-Davidson, według własnych upodobań i dowolnej konwencji. Obrazy, zdjęcia, grafiki – zbiornik paliwa ma być rodzajem pustego płótna, na którym uczestnicy konkursu mogą wyrazić siebie, tak jak od ponad stu lat czynią to projektanci graficzni marki Harley-Davidson.

Odwiedzający stronę mogą głosować na swoje ulubione projekty. Z 50 projektów, które otrzymają najwięcej głosów, jury konkursu, w skład którego wchodzą członkowie zespołu projektantów graficznych marki Harley-Davidson, ambasador konkursu Lebo oraz Terry Bradley, wybierze finałową dziesiątkę.

Decydujący głos należeć będzie do internautów, którzy wyłonią zwycięzcę konkursu. Jego udziałem stanie się niepowtarzalne przeżycie: podczas wizyty w siedzibie firmy Harley-Davidson w Milwaukee otrzyma w prezencie motocykl Harley-Davidson Sportster z własnym projektem artystycznym na zbiorniku paliwa. Projekty laureatów drugiego i trzeciego miejsca zostaną umieszczone na zbiornikach paliwa i będą eksponowane w słynnym Muzeum Harley-Davidson na prawdziwej ścianie zbiorników.

Matthew Knott, szef Działu Komunikacji, Harley-Davidson na Europę, Bliski Wschód i Afrykę powiedział: “Nasi klienci wybierają Harley-Davidson, aby wyrazić siebie i dlatego od ponad 100 lat stosujemy rozwiązania custom w naszych motocyklach. Jesteśmy jedyną powszechną marką na rynku, która tworzy projekty ręcznie. Chcemy zaprosić do współpracy wszystkich, którzy w swojej twórczości wyrażają siebie”.

Konkurs stanowi doskonałą okazję do zaprezentowania kunsztu artystycznego i ekspresji oraz wyrażenia tego, co reprezentuje marka Harley-Davidson. Termin zgłoszeń do konkursu upływa w poniedziałek 30 kwietnia 2012 r. Więcej szczegółów na stronie konkursu.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl