Święto sportów motorowych podczas Diverse NIGHT of the JUMPs – video
MotoRmania
3 kwietnia 2014

Niemal dwa tygodnie temu ponad 8 tysięcy widzów podziwiało najbardziej szalone ewolucje w wykonaniu najlepszych zawodników Freestyle Motocrossu.

Informacja prasowa

Z prezentacją teamu żużlowego Wybrzeże Gdańsk, wyścigami najmłodszych adeptów Motocrossu oraz lotami na quadzie w wykonaniu Patryka Siekaja, sobotni wieczór w ERGO ARENIE na granicy Gdańska i Sopotu był nie tylko świętem sportów ekstremalnych, ale sportów motorowych w ogóle. Zapraszamy do przeczytania relacji MotoRmanii!

Widzowie fantastycznie kibicowali wszystkim występującym, a zawodnicy dawali z siebie wszystko. Jednak nie tylko publiczność świetnie się bawiła podczas Diverse NIGHT of the JUMPs. Riderzy FMX bardzo chwalili odzew z trybun i gorący doping, który motywował ich do wykonywania coraz bardziej ekstremalnych tricków.

„Ostatni raz wygrałem w Polsce w 2006 roku, kiedy to Diverse NIGHT of the JUMPs debiutowało w katowickim Spodku. Można więc powiedzieć, że nieco się zestarzałem, ale nadal mam tricki, z którymi można wygrać, haha. Muszę przyznać, że lubię przyjeżdżać do Polski, bo poza tym, że mam tu wielu przyjaciół, to ERGO ARENA jest rewelacyjną halą, w której bardzo dobrze się jeździ, a publiczność potrafi swoim dopingiem dodać mnóstwa energii. Tak stało się i dziś – wylądowałem po raz pierwszy swój nowy trick Surfer Flip i wygrałem zawody. To wspaniałe uczucie i dlatego jestem dziś bardzo szczęśliwy!” – powiedział po zawodach zwycięzca polskiego Grand Prix, Libor Podmol.

Chciałbym po pierwsze podziękować kibicom którzy przyszli do ERGO ARENY i mojemu sponsorowi Diverse, dzięki któremu mogłem wystartować w Mistrzostwach. Były to moje pierwsze zawody po kontuzji, co spowodowało że pojechałem bezpiecznie, ale nie na 100% swoich możliwości. Cały czas boli mnie lewa stopa i ciężko mi się zmienia biegi podczas jazdy. Start przed tak fantastyczną publicznością zaliczam do udanych. Co prawda 3 miejsce w konkurencji Best Whip i 11 miejsce w klasyfikacji generalnej, nie są szczytem moich marzeń, jednak jak na pierwszy start, uważam je za całkiem niezły wynik. W kwietniu jadę do parku Freestyle Family ostro trenować, więc na pewno w sezonie 2014 będzie się działo!” – powiedział jeden z reprezentantów Polski, Marcin Łukaszczyk.

Zapraszamy też do obejrzenia relacji video z Diverse NIGHT of the JUMPs oraz zdjęć Łukasza Nazdraczewa, które znajdziecie poniżej!

Oficjalna strona Mistrzostw Świata NIGHT of the JUMPs. Oficjalny profil na Facebook’u. Promotor w Polsce: Sportainment.pl.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły