Kolizja z niemiłym skutkiem na 1199 Panigale: wyprzedzanie z prawej to głupota!
Piotr Jędrzejak
3 kwietnia 2014

Chyba wszyscy dobrze wiecie, jak prawidłowo wykonać manewr wyprzedzania, więc nie będziemy się tutaj na tym nadmiernie skupiać.

Chcielibyśmy Wam jednak bardzo wyraźnie zaznaczyć, że wyprzedzanie z prawej strony jest po prostu niemądre. I to bardzo.

Dobitnie przekonał się o tym całkiem znany, motocyklowy video-blogger, Chase On Two Wheels. Chase przez pewien czas jeździł wypożyczonym Ducati 1199 Panigale, aż w końcu popełnił głupi błąd. Postanowił wyprzedzić z prawej strony i to w sytuacji dość niepewnej. OK, można się kłócić, że bus wyjechał troszkę niespodziewanie. Można próbować twierdzić, że bus wyglądał, jakby miał od razu zająć lewy pas. Z drugiej strony Chase miał ogrom miejsca i czasu, żeby zwolnić i ominąć go w zdecydowanie bezpieczniejszy sposób. Bo chyba przyznacie, że próba pakowania się w wąską szczelinę pomiędzy busa (który właśnie włącza się do ruchu), a krawężnik, nie może być nazwana „rozsądną”…

Ryszard, dzięki za podesłanie linka!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły