Zdalnie sterowane Panigale V4 ma wielokierunkowe koło, potrafi drifty oraz wheelie!

- Piotr Jędrzejak

Co z tego, że Dzień Dziecka już minął, a do długich zimowych wieczorów pozostało jeszcze sporo słonecznych dni. Taką zabawką nie pogardziłoby żadne dziecko, ani żadne „duże dziecko”.

Zdalnie sterowane motocykle, które potrafią składać się w zakręty to naprawdę żadna nowość. W Japonii są nawet mistrzostwa zdalnie sterowanych motocykli, które wyglądają totalnie odjazdowo. Ale marka Spinmaster poszła dalej wraz z modelem Upriser Ducati Panigale V4 S RC Stunt Bike.

Zdalnie sterowane Panigale w skali 1-6 wheelie (4)

Twórca zainspirował się pojazdami obsługującymi ładunki na lotniskach i podobne rozwiązanie zastosował w modelu zdalnie sterowanym. Zauważycie więc koło, które w „oponie” posiada wiele kolejnych kółek ustawionych w poprzek. W efekcie powstało koło wielokierunkowe. Za pomocą odpowiednich mechanizmów, zdalnie sterowane Panigale V4 w skali 1:6 potrafi wypasione sztuczki. Rozpędza się do tempa wyścigowego 20 km/h, umie robić drifty, ale także jest zdolne do balansowania na tylnym kole – w trakcie jazdy, ale również stojąc w miejscu! Widowiskowe, prawda?

Zdalnie sterowany motocykl Upriser Ducati Panigale V4 S RC Stunt Bike można kupić na przykład na Amazonie, ale kosztuje, uwaga, 150 dolarów (570 zł plus koszty wysyłki i podatki).

Zdalnie sterowane Panigale w skali 1-6 wheelie (5)

Zdalnie sterowane Panigale w skali 1-6 wheelie (3)

Zdalnie sterowane Panigale w skali 1-6 wheelie (1)

Zdalnie sterowane Panigale w skali 1-6 wheelie (6)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl