Co z tego, że Dzień Dziecka już minął, a do długich zimowych wieczorów pozostało jeszcze sporo słonecznych dni. Taką zabawką nie pogardziłoby żadne dziecko, ani żadne „duże dziecko”.

Zdalnie sterowane motocykle, które potrafią składać się w zakręty to naprawdę żadna nowość. W Japonii są nawet mistrzostwa zdalnie sterowanych motocykli, które wyglądają totalnie odjazdowo. Ale marka Spinmaster poszła dalej wraz z modelem Upriser Ducati Panigale V4 S RC Stunt Bike.

Zdalnie sterowane Panigale w skali 1-6 wheelie (4)

Twórca zainspirował się pojazdami obsługującymi ładunki na lotniskach i podobne rozwiązanie zastosował w modelu zdalnie sterowanym. Zauważycie więc koło, które w „oponie” posiada wiele kolejnych kółek ustawionych w poprzek. W efekcie powstało koło wielokierunkowe. Za pomocą odpowiednich mechanizmów, zdalnie sterowane Panigale V4 w skali 1:6 potrafi wypasione sztuczki. Rozpędza się do tempa wyścigowego 20 km/h, umie robić drifty, ale także jest zdolne do balansowania na tylnym kole – w trakcie jazdy, ale również stojąc w miejscu! Widowiskowe, prawda?

Zdalnie sterowany motocykl Upriser Ducati Panigale V4 S RC Stunt Bike można kupić na przykład na Amazonie, ale kosztuje, uwaga, 150 dolarów (570 zł plus koszty wysyłki i podatki).

Zdalnie sterowane Panigale w skali 1-6 wheelie (5)

Zdalnie sterowane Panigale w skali 1-6 wheelie (3)

Zdalnie sterowane Panigale w skali 1-6 wheelie (1)

Zdalnie sterowane Panigale w skali 1-6 wheelie (6)