Tritown: najnowszym trójkołowcem Yamahy jest… elektryczna hulajnoga
Piotr Jędrzejak
24 lipca 2019

Poznajcie najnowszy pojazd Yamahy wyposażony w zawieszenie LMW.

Trójkołowy skuter Yamaha Tricity okazał się małym przełomem kilka lat temu. Ostatnio do sprzedaży wszedł pełnowymiarowy motocykl trójkołowy Niken – jest dość kontrowersyjny, ale prowadzi się cudownie. Nie jest żadną tajemnicą, że Yamaha zainwestowała sporo w zawieszenie Leaning Multi Wheel (sprawdź jak to działa) oraz planuje poszerzenie oferty, na przykład o skuter klasy 300.

No i Yamaha w końcu przedstawiła nowy, lekki pojazd z zawieszeniem LMW. Z tym że to naprawdę lekki pojazd. Tritown jest czymś w rodzaju elektrycznej hulajnogi z dwoma przechylanymi kołami z przodu. Zawieszenie LMW w takim małym jeździdełku wygląda naprawdę ciekawie.

Według Yamahy, elektryczny Tricity jest pojazdem typu „last mile”, czyli na ostatnią milę, czyli na krótki odcinek, na przykład pomiędzy domem i stacją kolejową. Jego zasięg to 32 kilometry, waży aż 40 kg, prędkość maksymalna to rozsądne 25 km/h, ale może naładować się zaledwie w 3 godziny.

Tritown miało swoją przedpremierę w Japonii, w mieście Nagaoka. Na terenie parku Echigo Hillside każdy może osobiście przetestować Tritown i wyrazić swoją opinię. Testy potrwają do 11 sierpnia. Ostateczna cena nie została jeszcze podana. Nie wiadomo także, czy Tritown pojawi się w Europie.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły