Tritown: najnowszym trójkołowcem Yamahy jest… elektryczna hulajnoga

- Piotr Jędrzejak

Poznajcie najnowszy pojazd Yamahy wyposażony w zawieszenie LMW.

Trójkołowy skuter Yamaha Tricity okazał się małym przełomem kilka lat temu. Ostatnio do sprzedaży wszedł pełnowymiarowy motocykl trójkołowy Niken – jest dość kontrowersyjny, ale prowadzi się cudownie. Nie jest żadną tajemnicą, że Yamaha zainwestowała sporo w zawieszenie Leaning Multi Wheel (sprawdź jak to działa) oraz planuje poszerzenie oferty, na przykład o skuter klasy 300.

Yamaha Tritown elektryczna hulajnoga (6)

No i Yamaha w końcu przedstawiła nowy, lekki pojazd z zawieszeniem LMW. Z tym że to naprawdę lekki pojazd. Tritown jest czymś w rodzaju elektrycznej hulajnogi z dwoma przechylanymi kołami z przodu. Zawieszenie LMW w takim małym jeździdełku wygląda naprawdę ciekawie.

Według Yamahy, elektryczny Tricity jest pojazdem typu „last mile”, czyli na ostatnią milę, czyli na krótki odcinek, na przykład pomiędzy domem i stacją kolejową. Jego zasięg to 32 kilometry, waży aż 40 kg, prędkość maksymalna to rozsądne 25 km/h, ale może naładować się zaledwie w 3 godziny.

Yamaha Tritown elektryczna hulajnoga (3)

Tritown miało swoją przedpremierę w Japonii, w mieście Nagaoka. Na terenie parku Echigo Hillside każdy może osobiście przetestować Tritown i wyrazić swoją opinię. Testy potrwają do 11 sierpnia. Ostateczna cena nie została jeszcze podana. Nie wiadomo także, czy Tritown pojawi się w Europie.

Yamaha Tritown elektryczna hulajnoga (4) Yamaha Tritown elektryczna hulajnoga (2)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl