W dokumentach udostępnionych przez Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej znalazły się patenty dotyczące wyglądu nowego skutera 3-kołowego: Yamaha 3CT.

Model ten zaprezentowany został na wystawie Eicma pod koniec 2018 roku jako pojazd koncepcyjny. Yamaha 3CT miała być uzupełnieniem rynku motocykli trójkołowych, pomiędzy małą Tricity 125, a dużym Nikenem. Nowy skuter średnich rozmiarów charakteryzował się nowoczesnym wyglądem, oświetleniem i podświetleniem LED oraz wysokiej jakości wyposażeniem. Technologia dwóch kół z przodu to już znana konstrukcja Leaning Multi Wheel, która jednak w nowym modelu otrzymała coś jeszcze – Tilt Lock Assist. System blokady przechyłu TLA utrzymuje skuter w pionie zarówno zatrzymując się na światłach, jak też przy parkowaniu.

Koncepcyjna Yamaha 3CT zaprezentowana na EICMA 2018

Koncepcyjna Yamaha 3CT zaprezentowana na EICMA 2018

Dnia 24. kwietnia urząd EUIPO zarejestrował patent dotyczący wyglądu skutera. W odróżnieniu od modelu koncepcyjnego, wersja finalna otrzymała takie bajery, jak lusterka i kierunkowskazy, ale najwyraźniej straciła LEDowe podświetlenie wzdłuż kanapy.

3CT napędzany jest jednocylindrowym silnikiem 300 BluCore, dobrze znanym z modelu X-Max 300. Zupełnie nie zdziwimy się, jeżeli premiera 3CT odbędzie się wcześniej, niż na Eicmie w listopadzie 2019 r.

Yamaha 3CT render patent (7) Yamaha 3CT render patent (8) Yamaha 3CT render patent (9)