Yamahą MT-09 w mur: mocno przegiął, ale przeżył

- Piotr Jędrzejak

Ten wypadek wygląda naprawdę brutalnie.

Sam motocyklista otwarcie przyznaje – miał wielkie szczęście, że to przeżył. Akcja dzieje się gdzieś w Wielkiej Brytanii. Gość, który ma w swojej ksywce wyrażenie „NoFear” leci Yamahą MT-09. Jest to boczna droga, jednopasmowa, z wysokimi żywopłotami na poboczu i z bardzo ograniczoną widocznością. (We wrześniu za bardzo podobny onboard motocyklista dostał 9 miesięcy więzienia i 2-letni zakaz prowadzenia pojazdów.)

Gdy jego motocykl traci przyczepność (podobno na jezdni był żwir), prędkościomierz pokazuje 137 km/h. A przed nim zacieśniający się zakręt w lewo… Mamy wrażenie, że motocyklista błyskawicznie zdecydował, aby uciekać na wprost w boczną drogę, na której mógłby wyhamować. Niestety nie zdążył i z prędkością około 100 km/h uderzył w nasyp. Wyrzuciło go w powietrze. W perspektywie znajduje się dość przerażający, ceglany mur. Motocyklista ląduje i z potężnym impetem zatrzymuje się, uderzając w mur. Przygniata go własny motocykl.

Motocyklista otwarcie przyznaje w komentarzach, że miał spore szczęście. Mocno przegiął z prędkością, za mało troszczył się o własne bezpieczeństwo i warunki na drodze (żwir), za co sam zapłacił. Efektem była policja, sąd i kontuzje biodra oraz nogi – jednak o szczegółach ma napisać kiedy indziej. Przy okazji dziękuje „Jasonowi za bycie prawdziwym przyjacielem, bratem, bohaterem”.

Napisał, że jeżeli fundusze pozwolą, w kwietniu wróci na motocykl. Ale wnioski już wyciągnął. Zresztą z takiego filmu samodzielnie też nietrudno wyciągnąć wnioski…

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl