Wypadek 4 aut i najechanie na tył motocykla: nie warto stać w korkach

- Piotr Jędrzejak

Najbardziej niesamowita jest reakcja kierowców motocykla i samochodu!

Motocykliści w Polsce generalnie zawsze jeżdżą pomiędzy samochodami. Niestety nie jest to legalne w wielu miejscach na świecie, tak jak na przykład w stolicy Australii, w mieście Canberra. Dlaczego „niestety”? Poniżej macie bardzo dobitny dowód, nagrany dwa dni temu.

Przed Wami zwykły motocyklista na zwykłej Hondzie CBR250R. Strefa, w której jedzie, ma ograniczenie do 80 km/h. Jest wprawdzie dość tłoczno, dlatego wszyscy jadą trochę wolniej. Gdy robi się korek, nasz motocyklista grzecznie zatrzymuje się na jego końcu. Trzeba jednak przyznać, że ma łeb na karku – tuż przed zatrzymaniem przesuwa się w prawo (aby w razie czego uciec na boczny pas) i zerka w lusterko, czy samochód jadący za nim też się zatrzymuje. Można się zrelaksować, wszystko jest w porządku. 3 sekundy później okazuje się, że jednak niekoniecznie…

Dwa samochody za motocyklistą zatrzymały się tak jak trzeba. Niestety jadący jako trzeci, kierowca białej, ciężkiej półciężarówki nie zatrzymał się. Uderzył z takim impetem, że w wypadku oberwały 2 stojące przed nim auta oraz motocykl. Mogło skończyć się dużo gorzej, ale tym razem motocyklista miał szczęście i jak sam powiedział pod koniec filmu: „nie mogę uwierzyć, że nic mi nie jest”.

Niesamowita jest tutaj również reakcja kierowcy zielonego auta! Panowie, jeszcze w lekkim szoku, kulturalnie i z uśmiechem się sobie przedstawili! Mamy tylko nadzieję, że kobiecie z drugiego auta nie stało się nic poważnego…

Całą tę akcję podsumujemy dokładnie tak, jak to kilkakrotnie zrobił motocyklista: „fockin’ hell!”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl